Základní část Tipsport extraligy je fuč. 52 kol uteklo jako voda. A jak se vlastně dařilo v základní části libereckým hokejistům? Z pohledu kanadského bodování skvěle. Marek Kvapil nasbíral v 52 duelech celkem 57 bodů (25+32) se ztrátou pěti bodů na prvního Milana Gulaše z Plzně.

Prezidentský pohár nebyla ale zásluha jediného muže. Podílel se na něj celý tým a ve statistikách je zvýrazněné i jméno Ladislava Šmída. Nejvytěžovanější hráč extraligy strávil na ledě v celé základní části celkem 1255 minut! Žádný jiný hráč toho nenahrál víc. 

Brankář Liberce Roman Will sice nepatřil ve statistkách úspěšnosti mezi nejlepší, nicméně v kategorii vítězných zápasů je nejúspěšnější. Když byl v brance, vyhrál jeho tým celkem 32 zápasů! A pokud se říká "Můj dům, můj hrad" tak u Liberce to platilo dvojnásob. Liberečtí tygři totiž doma prohráli pouze tři utkání v základní hrací době. Celkem si na půdě Home Credit Arény připsali 21 vítězství a 5 porážek a zaslouženě tak ovládli statistiku v počtu vyhraných domácích utkání.

Celkově nastříleli Bílí Tygři v základní části 177 branek, více jich dala pouze Plzeň, která skončila na třetí příčce. Severočeši vládli i přesilovkám. Jejich procentuální úspěšnost 21,79%  a 51 vstřelených branek je suverénně nejlepší v extralize. Naopak se svěřencům Filipa Pešána nedařilo v oslabení. Obdrželi 30 branek a patřili mezi tři nejhorší týmy.

A co vyhraná vhazování? I v této statistice Liberec vládnl. Vyhrál celkem 55,58% všech vhazování v základní části.