První závod startuje 19. dubna, a to v domovském městě celého seriálu závodů, v České Kamenici. Závodníci se mohou těšit na kvalitní tratě všech úrovní obtížnosti.

Pod názvem LASVIT Peklo Severu 2015 bude v tomto roce psát seriál svůj 16. ročník. Řadí se tak mezi vůbec nejstarší seriály závodů v republice. Také organizátoři se rekrutují z řad zkušených, organizovali čtyři ročníky cyklistických závodů Českého poháru v horských kolech, v roce 2006 měli na starosti závod MČR v cross-country.

„Myšlenka založit seriál závodů horských kol vznikla u Romana Horkého a Vojtěcha Marka v roce 1998, kdy se kvůli vydláždění českokamenického náměstí nedal nadále pořádat silniční závod, který se ve městě konal po mnoho let. V té době byl navíc významně narůstající zájem o horskou cyklistiku, a tak bylo pořádání závodů na horských kolech logickou úvahou. První ročník se jel v roce 1999. Seriál se v té době skládal ze čtyř závodů. Postupem času získalo celé Peklo Severu na oblibě mezi závodníky z širokého okolí, na závody tak jezdilo mnoho účastníků," dodává k historii závodu Martin Viktora, jeden z pořadatelů závodu.

Přihlásit je velmi jednoduché a není potřeba předem. Zájemci se mohou zaregistrovat přímo na místě v den závodu. Příjemnou zprávou pro rodiny je i fakt, že závodu se mohou zúčastnit i děti.

TERMÍNY ZÁVODŮ:

Neděle 19. dubna,

XVII. ročník, XCO, Okruhy pod Jehlou, Česká Kamenice.

Sobota 2. května, V. ročník, XCM, Okolo Polevska,

Polevsko.

Sobota 9. května, III. ročník, XCO, GEMA XC Hrádek, Varnsdorf.

Neděle 10. května,

III. ročník, XCO, XC Dýmník-Kola Brabec, Rumburk.

Sobota 13. června,

XV. ročník, ITT, Horská MTB časovka na Jedlovou, Jiřetín pod Jedlovou.

Sobota 27. 6., XX. ročník, XCM, FoFr cup, Prysk.

Sobota 19. září, XVII. ročník, XCO, O pohár starosty

města, Česká Kamenice