Titul si mladí Dukláci zajistili mezi šestnácti nejlepšími týmy, když ve finále porazili překvapení sezony z Lanškrouna 2:1. Třetí skončil Nový Jičín po vítězství nad Příbramí 2:1. Nejlepším blokařem turnaje byl vyhlášen liberecký Lukáš Veselý, jeho spoluhráč Šimon Bryknar byl nejlépe bodujícím hráčem mistrovství. Dukla hrála ve vítězné sestavě z MČR mladších žáků z loňského roku. „Odehráli jsme osm zápasů a všechny vítězně, dvakrát jsme vyhráli v tie-breaku,“ říká trenér Ondřej Smolka, třetí z rodinné generace Smolků - volejbalových trenérů Dukly.

Liberečtí se mezi 16 nejlepších dostali z prvního místa v poháru a tudíž nemuseli hrát kvalifikaci. "Byla možnost doplnit kádr o dva kluky z Mnichova Hradiště, to bychom pak byli neporazitelní. Ale nepřišli, a tak jsme dokázali dosáhnout úspěchů s kluky z Liberce, vlastními odchovanci," cení si Smolka nejml. Liberecký trenér pomáhal se začátky kluků už před pěti lety. Tři roky pak působil jinde a zpět se vrátil před sezonou 2017/18. "„sou spolu pět let, většina z nich začínala v baby volejbalu a nyní končí v kategorii starších žáků a přejdou do kadetů Dukly, kteří hrají extraligu. Hráči Beránek, Bryknar a Veselý jsou v širším výběru reprezentace U16 a do základní šestnáctky se posouvá Šimon Bryknar jako první nahravač národního týmu.

Závěrečný turnaj Českého poháru starších žáků 2017/18 zažil dramatické bitvy a byl vyrovnaný. První Dukla Liberec zvítězila se 70 body pouze o jediný bod před Lanškrounem. Týmy Nového Jičína (3.), České Lípy (4.) a Ostravy (5.) měly shodných 61 bodů. Nejlepším blokařem byl vyhlášen Lukáš Veselý z Dukly. "Sehráli jsme šest turnajů a pět z nich vyhráli, jednou skončili třetí," podotýká trenér.

Kapitán Jan Bachman zažil spolu s kamarády výborné dvě sezony, když k loňskému titulu mistra v mladších žácích přidal mistrovskou trofej ve starších žácích, plus Český pohár. „Věřili jsme si,“ tvrdí kapitán, který s dalšími začínal s volejbalem ve 3. třídě, nakrátko v liberecké Slavii. „Bylo to v devíti letech a vzor jsme měl v rodičích, kteří volejbal hráli za Preciosu a mě bavil. Začínali jsme s minivolejbalem a po třech letech jsem zakotvil na postu nahrávače, na kterém jsem už zůstal. Současný tým je pohromadě dva roky, ale ze stejné školy nejsme. Já jsem z Husovky a ostatní z jiných škol. Nejvíc je kluků z Broumovské, kam chodí tři,“ vypočítává nahrávač týmu, který se těší na vyšší věkovou kategorii. „Doplníme naše kadety, kam se ale dostanou jen ti nejlepší,“ dodává Bachman.

A trenér dodal: „Příští rok budu trénovat zase starší žáky, ročníky 2004/2005. Ale už se těším na tu další sezonu, která bude následovat s ročníky 2005/2006, kde jsou velmi šikovní kluci.“

Dukla Liberec
Jan Bachman - kapitán a nahravač
Šimon Bryknar - smečař
Lukáš Veselý - blokař
Petr Beránek - smečař
Tomáš Hála - blokař
Martin Dvořák - univerzál
Michal Hofer, Aleš Přibík, Filip Vyšohlíd, Denis Hůlka, David Bryknar
Trenéři: Ondřej Smolka, Lucie Bryknarová