Vinou nedostatku pořadatelé přesunuli trať mezi Darbello a Prémanon a zkrátili ji na 42 km. „Byla ale ještě těžší než v původní délce, těžší než Jizerka. Od startu se nastoupalo šest kiláků, pak se jezdilo nahoře, šílené sjezdy dolů a to celé ještě jednou,“ popisoval 37letý jezdec Patria Direct teamu. I s klistry na skluznici stopa klouzala, všichni se nadřeli. Opět mu úspěšně zajistila občerstvení manželka Lenka.

Od začátku se pohyboval vpředu a v závěru bylo jisté, že má k vítězství nejblíž. „Měl jsem 15 vteřin na Francouze. Poslední sjezd jsem jel opatrně, abych neskončil v lese. Takhle nebezpečný sešup jsem ještě nezažil,“ dodal Řezáč. Tyto pasáže mohl využít k přípravě na březnový Red Bull Nordix na Božím Daru, skikros na běžkách, kam se chystá…

Třetím místem si zajistil evropský maratonský titul další český jezdec Radek Šretr – sčítaly se výsledky z Biele stopy SNP, kde byl druhý za Bajčičákem, a zdejšího Transjurassienne.

Transjurassienne 42 km C: Muži: 1. Řezáč (Patria Direct team/Česko) 1:45:19, 2. Chauvet (Francie) -2,49, 3. Šretr (Česko) -58,46. Ženy: 1. Perretová (Francie) 2:12:04,… 5. Štursová (Česko) -9:58.

(tono)