Závody opět slibují velký sportovní zážitek. Přijedou nejlepší světoví sprinterští specialisté a na startu nebude chybět ani česká reprezentace v čele s Dušanem Kožíškem, který zde před dvěma roky vybojoval skvělé třetí místo. Pořadatel, kterým je Svaz lyžařů ČR, chce navázat na předloňskou velmi kvalitní akci, kdy Mezinárodní lyžařská federace FIS právě KAJOT Ski Sprint Liberec 2011 velice ocenila a pochválila za bezproblémovou organizaci.

A tak organizátoři už nyní dělají maximum pro úspěch té nadcházející. Připraveni jsou i na případné rozmary počasí. „Přípravy jsou v plném proudu. Vše zatím běží, jak má," pochvaloval si Oto Linhart, ředitel organizačního výboru. A sníh? „Snad napadne, ale jsme samozřejmě připraveni i na variantu bez něj. V takovém případě ho vyrobíme pomocí sněhových děl," dodal.

Program bude následující. V sobotu 12. ledna od 12:15 se poběží klasicky sprinty mužů a žen, v neděli 13. ledna od 12:30 pak týmové sprinty volnou technikou. Ski Sprint Liberec 2013 chce také navázat na poselství z roku 2011, a to zdůraznit tradice a naděje českého lyžování, ale také se zaměřit na děti a zároveň legendy českého lyžařského sportu. A tak si na své přijdou i děti, pro které pořadatelé přichystají v blízkosti cílového prostoru koutek Snowkidz.

Tak jako předloni i bude během této velké sportovní události město Liberec spolupracovat s dopravním podnikem, aby byla zajištěna opatření k usnadnění dopravy k areálu a zpět. V exponovaných časech se počítá s posílením některých linek, které zastávkou Vesec U Střediska projíždějí. Dále bude v těsné blízkosti MHD zastávky Vesec U Střediska k dispozici kyvadlová doprava, která diváky pohodlně a zdarma dopraví na parkoviště u hřbitova a po skončení závodu zpět na linky MHD.

Pro diváky, kteří na akci přijedou autem, bude připraveno parkoviště pro 220 automobilů. Vstupenky bude možné zakoupit v síti Eventim. Základní vstupné bude 150 Kč, v nabídce budou také různé víkendové, rodinné a množstevní slevy.

Účastníci Jizerské padesátky, která se koná v Bedřichově ve stejném termínu, budou mít stejně jako členové svazu 30% slevu. Vstupenky lze i vyhrát v soutěžích u mediálních partnerů akce, konkrétně na Českém rozhlase 1 Radiožurnálu, nebo libereckém Rádiu Contact.