„Pojede se do poslední chvíle až do neděle, tam jde o nejvíc bodů,“ ví Lukáš Bauer, který stále útočí na třetí místo v celkovém pořadí. Dojel v kvalifikaci 41., Jakš 36. a Nývltová mezi ženami 46. Zvítězili držitelé malého křišťálového globu za sprint, Švéd Jönsson a Slovinka Majdičová.

Bauer zaostal jen necelých 5 vteřin na postupovou pozicí. „Nejelo se mi špatně, ale v tréninku jezdím rychlé úseky líp. Tady se to snažím upospíchat, nemůžu se správně srovnat a mlátím se s technikou,“ říkal. Jel na klasických lyžích, ne jako třeba Northug s Modinem, kteří na relativně rovný profil zvolili hladké bruslařské.

Bauerův největší soupeř Švéd Rickardsson sice postoupil, ale hned ve čtvrtfinále po pádu v zatáčce vypadl. Tím na Bauera získal jen 5 bodů (celkem vede o 45) a 5 vteřin za bonifikaci do dalšího průběhu finále. „Může mi to pomoct, ale to neřeším. Nikomu nepřeji, aby se mu něco špatného přihodilo,“ dodal Bauer, který se konečný výsledek dozvěděl už na cestě do Falunu.

Tam finále pokračuje dnešním závodem na 3,3 km klasicky o „Krále kopce“ s brutálním dvojnásobným výstupem ke skokanskému můstku. V sobotu čeká lyžaře skiatlon na 10 + 10 km a v neděli handicapový závod na 15 km volně. Za celkové vítězství se uděluje 200 bodů, 50 pak za výhru v každé etapě. Každý den se udělují i časové bonifikace 15, 10 a 5 vteřin nejlepším v cíli (a na jedné prémii). Vítěz finále vydělá 41 250 švýcarských franků, každý den se rozdělí dalších 10 000 CHF.