Stoprocentně je potvrzena účast Barbory Špotákové a Romana Šebrleho, tvrdí pořadatelé z AC Syner Turnov. Olympijské vítězce se v Turnově vždy skvěle házelo a podle vyjádření manažera mítinku Imricha Bugára se do Turnova velice těší, aby si zde ověřila svou formu na začátku sezony, před velkými světovými mítinky a soutěžemi. S ní se představí i světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle.

Turnov by měl vidět v akci loňského mistra Evropy Malachowského z Polska, držitele třetího nejlepšího výkonu loňských světových tabulek výkonem 69,83 metru. „Právě kvůli Piotrovi Malachowskému jsme vypsali speciální prémii za překonání hranice 69 a pak i 70 metrů,“ potvrdila Jana Svobodová z AC Syner Turnov.

„Přijede také bronzový medailista z mistrovství Evropy Maďar Fazekaš, který měl loni desátý nejlepší světový výkon a také čtvrtý z ME 2010 Maďar Kövágó, jehož výkon v roce 2010 byl 69,69 metrů,“ poznamenala. V disku se se světovou špičkou utká domácí dorostenec Jaromír Mazgal, bronzový z Olympijských her mládeže v Singapuru 2010.

Květnový termín memoriálu je zanesen v mezinárodní termínové listině, již ve čtvrtek 26. května budou diskaři závodit ve francouzském Marseille. V Turnově by měl startovat nejlepší český koulař Jan Marcell a odchovanec turnovské atletiky Antonín Žalský. Dále pak sprinteři Libor Žilka a Jan Veleba. Další skvělí oštěpaři Petr Frydrych, Vítězslav Veselý z tréninkové skupiny Jana Železného.

„Do 8. května je česká špička na soustředění v Jihoafrické republice, poté budeme ještě dolaďovat starty těch nejlepších. Představit by se měli loňští úspěšní junioři Adam Sebastián Helcelet, Lukáš Haloun a Michal Brož,“ podotkla Svobodová. Do programu mítinku je zařazen také obnovený závod ve vrhu koulí poslanců napříč politickým spektrem.

Předprogram začíná ve 14 hodin závody žactva ve sprintech a skoku o tyči žen. Po nich se od 15 hodin představí závodníci na 400 metrů překážek. Následuje skok o tyči mužů, disk mužů a skok do výšky mužů a koule mužů. Hlavní disciplína hod diskem je naplánovaná na 15.30 hodin. Oštěpaři a oštěpařky se představí od 16.45 hodin. V 17.20 začnou finálové běhy žen a mužů na 100 m, posledním závodem dne bude běh na 800 metrů.