HÁZENÁ

LIBEREC HANDBALL vstoupil do nového ročníku II. ligy výhrou nad Bělou pod Bezdězem

Od posíleného Liberce se po příchodu extraligových Lepieše a Hošice čeká zlepšená hra a také lepší výsledky než na jaře, kdy doklopýtal k záchraně. Pro liberecké sportovní diváky to tak bude další vděčná podívaná sportu, který velkou diváckou obec nemá. Ale rozhodně je na co se koukat. Liberečtí nyní zajíždějí do Lovosic a pak 3. října hostí Kolín.

Pak se fanoušek házené může těšit na extraligový Jičín, se kterým Liberec Handball sehraje zápasy 3. kola Českého poháru. Hraje se 31. října a hned 1. listopadu. Tělocvična ZŠ Dobiášova tak zažije házenkářský svátek.

ATLETIKA

O Corny pohár po čtyřiatřicáté

Corny středoškolský pohár je soutěž s dlouholetou tradicí a je určena pro studenty SOŠ, SOU a gymnázií. Zítra se v Turnově uskuteční krajské kolo, v němž se rozhodne o postupu. Patronkou Corny středoškolského poháru je tradičně světová rekordmanka, olympijská vítězka a mistryně světa Barbora Špotáková. Značka Corny je spojena s pohárem již šestnáctým rokem.

Corny pohár je nejvýznamnější domácí atletickou soutěží pro střední školy. Každoročně se zúčastní okolo patnácti tisíc závodníků z celé republiky. V letošním roce se koná již 34. ročník, kterého se zúčastní studenti narození v letech 1996 2000. Dívky soutěží v disciplínách: 60, 200, 800 m, výška, dálka, koule 3 kg a štafeta 100 200 300 400 m. Pro chlapce jsou vypsány disciplíny: 100, 400, 1500 m, výška, dálka, koule 5 kg a též štafeta 100 200 300 400 m. Do závodu smí nastoupit za každý tým maximálně 12 závodníků nebo závodnic. Do finále, které se bude konat 6. října v Břeclavi, postoupí vítězná družstva krajských kol a dvě z celé České republiky s nejvyšším součtem bodů.

STOLNÍ TENIS

Stolní tenisté měli v přípravě poslední turnaj na nový ročník

V raspenavské sportovní hale se uskutečnil jubilejní 30. ročník turnaje stolních tenistů, který sloužil jako poslední příprava a testování formy před novým soutěžním ročníkem 2015/16.

Turnaj byl velice dobře obsazen, o čemž svědčí nejen účast pětačtyřiceti hráčů a hráček ze čtrnácti klubů z celé republiky a jednoho klubu z Německa, ale i hráčská úroveň.

Po celodenních bojích, kdy se odehrálo více jak 200 zápasů, bylo konečné pořadí v jednotlivých soutěžích následující:

V hlavní soutěži, která byla otevřena všem hráčům bez rozdílu výkonnosti: 1. Rakušan (Straubing, Německo), 2. Martin Protiva (SKST Liberec), 3. Blinka (SKST Liberec) a Šilhan (Moravský Krumlov Řeznovice). V soutěži hráčů hrajících maximálně divizi: 1. Šilhan (Moravský Krumlov Řeznovice), 2. Čamr (SKST Kolín), 3. Pařízek (SKST Liberec), 4. Tomáš Zahradník (Jiskra Raspenava). Poslední soutěží byla soutěž družstev, hraná na dvě vítězství: 1. Luboš Protiva / Hruška (oba Jiskra Nový Bor), 2. Martin Protiva / Pařízek (oba SKST Liberec), 3. Macela / Postelt /AŠ Mladá Boleslav / Sp. Bělá p. B.) a Fabini / Kodým (oba SKST Liberec).

HOKEJ

Tygří junioři: doma bez ztráty, venku s nulou. Dnes hostí od 16 hodin pražskou Spartu

Pět kol má za sebou juniorská hokejová extraliga. Mladí Bílí Tygři Liberec zatím hrají na domácím ledě výtečně a získali ze tří zápasů 9 bodů, zato z hal soupeřů nepřivezli dosud ani bod.

Ve 4. kole si doma poradili s Českými Budějovicemi po těžkém boji 4:3, když neudrželi vedení 3:1 po druhé třetině. Jihočeši „slepenými góly" v 51. a 52. minutě vyrovnali na 3:3, naštěstí v 56. minutě přišla v přesilovce vydařená dorážka Havlase a bylo z toho těsné vítězství, hostům už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

V zatím posledním utkání prohráli Liberečtí v Mladé Boleslavi 1:5. Zápas ztratili v podstatě už v první třetině, kterou prohráli 0:3 a v dalším průběhu už nedokázali adekvátně odpovědět, nevyužili ani jednu přesilovku.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:3 (1:1, 2:0, 1:2). Branky a nahrávky: 1. Solenský (Huňa), 22. Kačírek (Zachar, Mečíř), 34. Havlas (Arlt), 56. Havlas (Zachar, Husa) 5. Šulek (J. Bárta), 51. Žáček (Hanus, Točík), 52. Šulek (J. Bárta). Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2.

BK MLADÁ BOLESLAV BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 5:1 (3:0, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky: 8. Motloch (Červinský, Průšek), 13. Hes (Motloch), 14. Průšek (Pořízek, Motloch), 37. Ďurač (Marček, Brzák), 55. Průšek (Červinský, Štosek) 28. Paločko (Huňa, Solenský). Vyloučení: 6:3, + Král (Liberec) 10 OT. Využití: 2:0.

Ve vyrovnané 18členné tabulce nejvyšší juniorské soutěže DHL extraligy vede s 11 body Škoda Plzeň, Bílí Tygři Liberec jsou s 9 body na 9. místě. Dnes hostí od 16 hodin v 6. kole ve Svijanské aréně sedmou Spartu Praha, která má rovněž 9 bodů.

ŠERM

Šermířské žactvo a mladší žactvo mělo svůj turnaj v Bělé pod Bezdězem na Podbezdězském kordu, kde si v konkurenci 50 žáků dobře vedl liberecký Ondřej Melichar. Po dobrých výkonech ve skupinách postupoval dále i eliminací až jej v zápase o šestnáctku porazil ústecký Altner a Melichar byl klasifikován devatenáctý. Snaživý výkon podal na svém prvním turnaji mladší žák Jakub Majer, který se rovněž probojoval ze skupin do eliminace, kde svému soupeři podlehl a umístil se na 37. místě. Ve své soutěži pokračovali mladší žáci, kde Majer pokračoval ve snaživých výkonech a prohrál až o osmičku s Klausem z SC Praha a vybojoval tak dobré 15. místo. Svoji kvalitu si přijeli vyzkoušet i liberečtí mini žáci a umístili se 35. Karel Bór, 36. Šimon Novotný a 38. Pavel Bulíř.

Šermíři Lokomotivy Liberec byli na mezinárodním turnaji veteránů v německém Görlitz, kde přidali ještě kategorii aktivních dospělých. Celkově zde druhý byl Ladislav Knap, třetí pak Jindřich Šilhán a mezi ženami skončila druhá Patricie Ježková.

ŠACHY

TJ Slavia zve na šachové turnaje

Agilní šachový oddíl TJ Slavia Liberec uspořádá v nejbližší době tři zajímavé šachové turnaje. Tuto sobotu 26. září se koná 2. ročník celostátního turnaje v rapid šachu (2x 15 minut na partii) Slavia Open pro mládež ročníků 1997 a mladších. Hraje se v šesti věkových kategoriích. Zahájení turnaje je na programu v 9.30 hodin, místem konání jsou dolní kasárny (armádní budova 31. pluku na Štefánikově náměstí v Liberci).

O následujícím víkendu je TJ Slavia spolu s Šachovým svazem České republiky spolupořadatelem dvou významných celostátních turnajů dospělých. V sobotu 3. října to bude Pohár ČR v rapid šachu (2x 20 minut) čtyřčlenných družstev a v neděli 4. října Open mistrovství ČR v bleskovém šachu (2x 3 minuty) čtyřčlenných družstev. Obě akce začínají v 10 hodin a hrají se v banketovém sále Centra Babylon.

VOLEJBAL

Volejbalistka Míša Kvapilová již hraje v Münstru

Michaela Kvapilová z Liberce je už ve svém novém německém týmu USC Münster, kam přestoupila z Postupimi.

V desetidenním zápasovém turné po Francii a Švýcarsku mimo jiné Münster ve finále turnaje porazil VC Wiesbaden 3:1. Wiesbaden minulý rok prohrál v semifinále bundesligy 1:2 na zápasy s pozdějším mistrem z Drážďan.

TANEC

World Dance bude hostit Liberec

Liberec Světový šampionát v latinskoamerických tancích World Dance Championship 2015 se uskuteční v Centru Babylon ve dnech od 4. do 8. listopadu 2015. Své taneční umění zde předvedou děti, junioři i dospělí tanečníci ze dvaceti zemí světa včetně Jihoafrické republiky.