ME se zúčastnilo téměř 600 reprezentantů z 21 zemí Evropy, kteří se představili v bezmála 200 závodních sestavách. Sport Aerobic Liberec - oddíl gymnastického aerobiku z Aerobic centra na sídlišti Kunratická, který byl zároveň organizátorem této obrovské sportovní akce, úspěšně reprezentovalo pod vedením trenérek Barbory Svatošové a Heleny Niklové celkem 25 děvčat v sedmi závodních kategoriích.

Největší úspěch se podařil juniorskému týmu v kategorii step aerobiku ve složení Aneta Finkousová, Aneta Niklová, Veronika Holatová, Veronika Joitová, Šárka Hauzerová, Tereza Martinovská, Pavlína Kopecká a Lenka Šarounová, který obsadil nádherné 3. místo, a tak získal pro ČR jedinou medaili z tohoto mistrovství.

V kategorii seniorek byla za ČR nejúspěšnější liberecká Andrea Cvachová, která obsadila 20. místo. „Andrea předvedla technicky velmi čistou sestavu, o čemž svědčí rozhodčími uznaná celá obtížnost a poměrně vysoká známka za technické provedení. Bohužel ale rozhodčí pro umělecký dojem udělili známku 6,8 b, která Andreu posunula přibližně o osm míst dolů oproti jejímu standardnímu uměleckému hodnocení,“ sdělila trenérka Niklová.

V kategorii trojic se Andrea ještě předvedla společně s Martou Mrklasovou a Markétou Burianovou, které bohužel nezískaly plnou obtížnost a jejich výsledná známka tak stačila „,jen“ na 13. místo.

V kategorii juniorek se v konkurenci 35 děvčat na velmi slušném 21. místě, se ziskem 16,750 bodů, umístila talentovaná Kristýna Bernátová. „Kristýna zůstává v této kategorii ještě i příští rok a tak se budeme těšit na její případné úspěchy v roce 2010,“ uvedla trenérka Barbora Svatošová. V kategorii juniorských trií obsadily 17. místo Tereza Kočová, Nikola Wernerová a Kateřina Wernerová se získanými 15,489 body.

V kategorii skupin se na místě 12. umístila skupina ve složení Kristýna Bernátová, Tereza Kočová, Adéla Procházková, Nikola Wernerová, Kateřina Wernerová a Markéta Pilňáčková se ziskem 15,578 bodů.

Poslední kategorií, v níž měl Liberec dokonce finálové zastoupení, byl seniorský step tým ve složení Barbora Vodňanská, Markéta Španihelová, Nikola Masopustová, Anna Benešová, Veronika Bartošová, Martina Pelikánová, Radka Červínková, Erika Macháčková, který obsadil výborné 7. místo. Trenérkou a choreografkou tohoto týmu byla opět Andrea Cvachová.

„Celá organizace mistrovství byla velice náročná, a tak bychom touto formou rády poděkovaly všem rodičům, závodníkům, přátelům našeho oddílu a také studentům z TUL za skvělou spolupráci,“ uzavřely Barbora Svatošová a Helena Niklová.