V Prešově se konalo 2. kolo Poháru federací soutěže v gymnastickém, step, dance a team aerobiku mezi Českem a Slovenskem. Liberecký sportovní oddíl Sport Aerobic Liberec, který v současné době působí v Aerobic centru na sídlišti Kunratická, reprezentovaly pod vedením trenérek a mezinárodních rozhodčích Heleny Niklové a Barbory Svatošové tentokrát pouze závodnice z kategorie starších žákyň. „Přes tuto menší účast se děvčatům podařilo vybojovat zlato a dvakrát stříbro. Zlatou medaili si v konkurenci českých a slovenských týmů zaslouženě vybojovala skupina ve složení Simona Vykoukalová, Sabina Drapáková, Markéta Kosejková, Veronika Smetaníková a Karolína Rozkovcová, které se známkou 17,250 bodu obsadily skvělé 1. místo," chválila Svatošová.

V kategorii trojic starší žákyně Simona Vykoukalová, Sabina Drapáková, Markéta Kosejková opět předvedly velmi pěkný sportovní výkon a získaly tak pro Liberec první stříbrnou medaili, když se známkou 17,500 bodů skončily druhé.

Poslední žákovskou kategorií byla již tradičně nejvíce obsazená kategorie jednotlivkyň. Zde se nejlépe z Libereckých umístila v konkurenci 27 závodnic Simona Vykoukalová, která získala druhé stříbro pro liberecký klub Sport Aerobic Liberec s vysokou známku pro tuto věkovou kategorii 18,050 bodu. „Nyní se žákyně začnou připravovat na druhou polovinu závodní sezóny, ve které se mimo jiné zúčastní 3. kola Poháru federací, které bude ve dnech 4. 5. října v liberecké Tipsport areně a my jsme pořadatelem. Sport Aerobic Liberec všechny zve na tuto významnou sportovní událost a mimoto zve také všechny malé případné zájemce o tento krásný sport mezi své členy," sdělila Niklová.