V maďarské Budapešti se konal mezinárodní závod v gymnastickém aerobiku a dívkám ze Sport Aerobic Liberec se zde podařilo vybojovat tři bronzové medaile.

Liberecký oddíl gymnastického, step, dance a team aerobiku z Aerobic centra na sídlišti Kunratická na této soutěži úspěšně reprezentovalo pod vedením trenérek a mezinárodních rozhodčích Heleny Niklové a Barbory Svatošové devět závodnic ve třech věkových a v pěti výkonnostních kategoriích.

V nejmladší kategorii mladších žákyň 9 11 let se na krásném 3. místě umístila trojice Simona Vykoukalová, Markéta Kosejková a Sabina Drapáková. „Tyto závodnice jsou nejen mistryněmi republiky, ale také několikanásobné medailistky z mezinárodních soutěží a vítězky mezinárodního závodu Prague Aerobic Open Cup 2013," podotkla Barbora Svatošová.

V kategorii starších žákyň 12 14 let si bronz zaslouženě vybojovala skupina ve složení Markéta Fléglová, Aneta Chlumská, Barbora Dvořáková, Jana Štolbová a Veronika Smetaníková. Tato děvčata jsou mistryně republiky pro letošní rok, a to jak v kategorii skupin a trojic, tak v kategorii dance aerobiku.

A do třetice cenný bronz ve vysoké kvalitě konkurence kategorie jednotlivkyň získala vicemistryně ČR 2013 Aneta Chlumská. V této věkové kategorii Liberec ještě reprezentovala trojice ve složení Markéta Fléglová, Aneta Chlumská a Barbora Dvořáková, které obsadily 4. místo.

Další vicemistryně ČR 2013 Kristýna Bernátová se v kategorii dospělých umístila čtvrtá. „Pro Kristýnu byl tento závod především součástí tréninkové přípravy před blížícím se ME 2013, kam odjíždí již za 14 dní," doplnila Helena Niklová.