V hale míčových sportů v areálu Tipsport areny Liberec se konalo za podpory Libereckého kraje a Statutárního města Liberec Mistrovství České republiky v gymnastickém, step a team aerobiku 2010 ve všech věkových kategoriích.

Sport Aerobic Liberec - oddíl gymnastického aerobiku z Aerobic centra na sídlišti Kunratická, který byl zároveň organizátorem této sportovní akce, reprezentovalo pod vedením trenérek Heleny Niklové a Barbory Svatošové přes 60 závodnic všech čtyř věkových kategorií, kterým se podařilo vybojovat deset zlatých, šest stříbrných a tři bronzové medaile.

V seniorské kategorii získalo titul Mistrů ČR 2010 liberecké trio ve složení Andrea Cvachová, Marta Mrklasová a Kateřina Wernerová, které se známkou 19,060 bodů jasně zvítězilo a obhájilo tak nominaci na letošní mistrovství světa, které se bude konat v červnu ve Francii.

V kategorii jednotlivkyň měl liberecký oddíl velké ambice na vítězství ve zkušené reprezentantce a několikanásobné mistryni republiky Andree Cvachové, která zatím na soutěžích v letošním roce, co se týče České republiky, nenašla konkurenci. I přes skvělý finálový výkon se známkou 19,117 bodu se Andree nepodařilo získat prvenství, které si pro letošní rok odvezla talentovaná závodnice z ASC Zlín Monika Geržová (19,350), finalistka loňského ME v Liberci, kde startovala ještě v juniorské kategorii. Obě závodnice potvrdily svými výkony nejen skvělou sportovní formu, ale také nominaci na zmíněné MS.

Juniorská kategorie gymnastického aerobiku byla ziskem všech tří možných prvenství pro Sport Aerobic Liberec jasně nejúspěšnější. „V kategorii jednotlivkyň si titul letošní mistryně republiky právem vybojovala v České republice letos neporažená Kristýna Bernátová (18,567 b) a společně se stříbrnou Adélou Procházkovou (17,733 b) nás budou obě děvčata také reprezentovat na letošním světovém šampionátu. Stupně vítězů doplnila do třetice liberecká Tereza Kočová (17,467 b),“ uvedla trenérka Helena Niklová.

Kategorii trojic opět ovládl Liberec, když 1. místo, další titul a nominaci na MS získalo trio Bernátová, Procházková, Wernerová a bronz získala děvčata Kočová, Pilnáčková a Čížková. První místo obsadily a další nominaci na mistrovství světa získaly všechny tyto juniorky i v kategorii skupin.

Další juniorský titul získalo trio tentokrát v kategorii team aerobiku ve složení Kopecká, Niklová a Holatová. V kategorii starších žákyň skupin se staly absolutními vítězkami závodnice Šoltysová, Fléglová, Dousková, Štoková, Beranová a Baranová. Další prvenství i titul v této věkové kategorii ale v kategorii team aerobiku získalo trio Fejglová, Maralíková a Horáčková. Poslední titul mistrů republiky starších žákyň vybojovala skupina ve složení Fejglová, Maralíková, Horáčková, Kučerová, Humpolíková a Bieliková.

V poslední nejmladší věkové kategorii mladších žákyň se vítězkami kategorie team aerobik trojic stala děvčata Froschová, Chlumská a Hanzlová.

„V gymnastickém aerobiku se nejlépe umístila trojice Fléglová, Dvořáková a Štolbová, které získaly stříbro a stříbro vybojovala tato trojice společně s Mazánkovou, Fáčkovou a Kolencovou i ve skupinách,“ doplnila trenérka Barbora Svatošová. Poslední dvě zlaté medaile vytěžil Sport Aerobic Liberec v juniorské i seniorské kategorii step aerobiku.