Mistrovství republiky, které se konalo v Praze, bylo za účasti reprezentantů z deseti zemí zároveň kvalitně obsazeným mezinárodním závodem. Pro liberecký oddíl z Aerobic Centra na sídlišti Kunratická Sport Aerobic Liberec byl jednoznačně absolutně nejúspěšnějším za posledních 17 let jejich činnosti.

„Na MČR 2013 se podařilo získat celkem sedm titulů mistrů ČR, třikrát stříbro a čtyři bronzové medaile, na mezinárodní úrovni v soutěži Prague Open Aerobic 2013 získal SAL dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile," potvrdila trenérka Barbora Svatošová.

SPORT AEROBIC LIBEREC

Kristýna Bernátová jednoznačně potvrdila svou nominaci na ME 2013 v kategorii jednotlivkyň a nominaci na ME získal i tým step aerobiku dospělých ve složení Andrea Cvachová, Markéta Burianová, Markéta Španihelová, Kamila Kordíková, Radka Červínková, Martina Pelikánová, Barbora Vodňanská, Anna Kovářová a Erika Macháčková.

Semifinálová kola mezinárodního závodu byla současně finálová pro MČR 2013 a do finále postupovaly jen vždy dvě závodnice z Česka. Sport Aerobic Liberec měl ve finálových kolech celkem jedenáct zastoupení.

Seniorky

V kategorii seniorů se vicemistryní ČR stala známkou 19,750 bodu Kristýna Bernátová, která v mezinárodní konkurenci postupovala do finále jako druhá z ČR ze 4. místa. Ve finále předvedla skvělý výkon a získala v této nejprestižnější kategorii cenné stříbro. Kristýna bude reprezentovat na ME 2013 ve Francii. Druhou nominaci na ME získal tým step aerobiku dospělých, kterého je zároveň členkou, trenérkou i choreografkou v jedné osobě mnohonásobná mistryně v gymnastickém aerobiku a dlouholetá reprezentantka Andrea Cvachová.

Juniorky

V kategorii juniorů se zlato a titul mistryň ČR podařilo vybojovat týmu dance aerobiku ve složení Šárka Dousková, Tereza Korábová, Barbora Danielková, Kamila Kordíková, Tereza Krejčová a Eva Rosenbergová. V mezinárodním závodě nestačily pouze na tým z Ukrajiny a odváží si stříbro. Stříbrnou medaili získaly a vicemistryněmi ČR se staly Šárka Dousková, Tereza Korábová, Barbora Danielková v kategorii trojic, které v mezinárodní konkurenci obsadily skvělé 3. místo. Mezi jednotlivkyněmi 3. místo na MČR vybojovala Šárka Dousková.

Starší žákyně

„Ve věkové kategorii starších žákyň měl Sport Aerobic Liberec vůbec největší sklizeň titulů, a to hned ve třech kategoriích v trojicích, skupinách a dance aerobiku," vypočítává trenérka Helena Niklová.

SPORT AEROBIC LIBEREC

V trojicích se mistryněmi republiky staly Aneta Chlumská, Markéta Fléglová a Barbora Dvořáková. Aneta Chlumská je zároveň vicemistryní republiky v kategorii jednotlivkyň. Další titul patří skupině gymnastického aerobiku ve složení Aneta Chlumská, Markéta Fléglová, Barbora Dvořáková, Jana Štolbová a Veronika Smetaníková, které se v mezinárodní konkurenci opět prosadily na medailové umístění a získaly bronz. Poslední titul starší žákyně vybojovaly v kategorii dance aerobiku, kde s výše uvedenou skupinou Liberec reprezentovaly ještě Karolína Rozkovcová a Barbora Mazánková. Tento dance aerobik tým na Open opět nestačil o vlásek pouze na tým z Ukrajiny. V kategorii team aerobiku si odvezly bronzovou medaili Nicole Anna Weinlichová, Tereza Kněbortová a Anna Čejková.

Mladší žákyně

V zisku titulů v gymnastickém aerobiku se velmi zadařilo i v kategorii mladších žákyň, kde do Liberce putovaly tituly dva. „První a velice cenný je titul v kategorii jednotlivkyň, kde v mezinárodní konkurenci třiatřiceti závodnic se vítězkou kvalifikace a zároveň mistryní republiky je Sabina Drapáková. Ve finále pak skončila na krásném 4. místě. Obrácený postup měla trojice ve složení Sabina Drapáková, Simona Vykoukalová a Markéta Kosejková, které v kvalifikaci obsadily 6. místo a jako třetí z ČR obsadily na MČR bronzovou pozici. V této kategorii se ale podařilo postoupit do finále, které toto trio jednoznačně vyhrálo a se známkou 17,2 jednoznačně získalo zlato," doplnila Svatošová.

Posledním titulem pro Sport Aerobic Liberec je titul v kategorii skupin gymnastického aerobiku. Mistryněmi se staly Sabina Drapáková, Simona Vykoukalová, Markéta Kosejková, Pavlína Hliněná a Sabina Vykoukalová. Další medaili mají Anežka Šlechtová, Petra Kašparová a Linda Kysilková, které byly bronzové v kategorii team aerobiku. Trenérkami team aerobiku jsou Kateřina a Nikola Wernerovy.