Liberecký oddíl z Aerobic centra na sídlišti Kunratická ,,Sport Aerobic Liberec“ zde pod vedením trenérek a rozhodčích Heleny Niklové a Barbory Svatošové reprezentovalo přes 30 závodníků všech věkových kategorií v celkem 24 závodních sestavách. Liberecká děvčata vybojovala celkem 13 medailí – šestkrát zlatou, čtyřikrát stříbrnou a třikrát bronzovou.

V kategorii seniorek jednotlivkyň opět potvrdila svou stále rostoucí formu Andrea Cvachová, která získala zlato ziskem 18,9 b. „Tato vysoká známka svědčí o výborné technické i umělecké úrovni její sestavy a my se můžeme těšit, jak se Andrea předvede na letošním mistrovství Evropy, které se bude konat ve dnech 17. - 23. listopadu v liberecké Tipsport aréně,“ uvedla trenérka barbora Svatošová. Andrea získala ještě zlatou medaili také v kategorii trojic společně s Martou Mrklasovou a Markétou Burianovou.

V kategorii juniorek jednotlivkyň zvítězila a zlato si odvezla Kristýna Bernátová a na skvělém 3. místě skončila Adéla Procházková. Obě závodnice jsou mistryně ČR v kategorii jednotlivkyň starších žaček. V trojicích zvítězily loňské juniorské mistryně republiky Kateřina a Nikola Wernerovy a Tereza Kočová a na 2. místě se umístily jejich týmové kolegyně Markéta Pilnáčková, Lucie Čížková a Adéla Procházková.

V kategorii juniorských skupin skončila stříbrná děvčata Bernátová, Wernerová, Wernerová, Kočová, Pilnáčková a Procházková. Zlatá skupina starších žaček ve složení Tereza Šoltysová, Adéla Králová, Barbora Nedvědová, Jana Fléglová, Natálie Baranová a Šárka Dousková předvedla také velmi kvalitní výkon. A děvčata Šoltysová, Králová a Nedvědová získala ještě stříbro v kategorii trojic. V kategorii jednotlivkyň byla již tradičně nejvyšší konkurence a mezi 31 závodnicemi skončila T. Šoltysová sedmá, Králová devátá, J. Fléglová sedmnáctá a Š. Dousková dvacátá.

Mezi nejmladšími se nejlépe umístily a zlato v kategorii skupin mladších žákyň získaly Markéta Fléglová, Tereza Korábová, Barbora Dvořáková, Nikol Perglerová, Jana Štolbová a Barbora Danielková. V této kategorii získaly bronz Lucie Marešová, Martina Zárubová, Johana Vedralová, Barbora Mazánková, Tereza Krejčová a Sandra Kopecká.

Medaile se rozdělovaly i v kategorii trojic stříbro si tentokrát odvezly Fléglová, Korábová a Dvořáková a bronz získaly Marešová, Zárubová a Vedralová. Na výborném 5. místě byly Mazánková, Kolencová a Kopecká a 6. Krejčová, Fáčková a Štolbová. Mezi 30 jednotlivkyněmi se nejlépe umístila na 4. místě Fléglová, 6. skončila Danielková a 13. Perglerová.

„Chtěly bychom poděkovat všem našim závodnicím za kvalitní práci na trénincích a závodech v první polovině letošní úspěšné závodní sezóny Sport Aerobiku Liberec a také všem rodičům za jejich podporu,“ podotkly trenérky Svatošová a Helena Niklová.