V Nových Zámcích se za účasti špičkových reprezentantů z 11 zemí konal 11. ročník mezinárodní soutěže Slovak Aerobic Open 2010. Oddíl gymnastického aerobiku Sport Aerobic Liberec z Aerobic Centra na sídlišti Kunratická zde pod vedením trenérek Heleny Niklové a Barbory Svatošové skvěle reprezentovaly nejúspěšnější zástupkyně juniorské a seniorské kategorie, pro které byl závod dalším z řady nominačních na MS 2010.

V seniorské kategorii jednotlivkyň se v konkurenci 34 závodnic nejlépe umístila Mistryně ČR Andrea Cvachová. „Té se podařilo ve finále obhájit 2. místo z kvalifikace a po perfektním finálovém výkonu získala stříbro. Andrea získala ještě jednu stříbrnou medaili v kategorii trojic společně s Martou Mrklasovou a Kateřinou Wernerovou,“ potvrdila Niklová.

V juniorské kategorii Liberec skvěle reprezentovalo trio ve složení Kristýna Bernátová, Adéla Procházková a Nikola Wernerová, kterým se podařilo získat další stříbrnou medaili. „Stejně jako jejich starší týmové kolegyně mají již téměř jasnou nominaci na mistrovství světa,“ poznamenala Svatošová.
Další liberecké trio ve složení Tereza Kočová, Markéta Pilnáčková a Lucie Čížková postupovalo z výborného 4. místa, to se jim ale ve finále bohužel nepodařilo obhájit a skončily sedmé.

Šestice juniorek společně startovala v kategorii skupin, kde získaly čtvrté stříbro. Na medailové pozice tentokrát nedosáhly v kategorii jednotlivkyň juniorky Kristýna Bernátová, která obsadila 4. místo a Adéla Procházková, která skončila v konkurenci 37 děvčat sedmá. Dále pak byla Lucie Čížková 18. a Tereza Kočová 24. (ci)