Světový pohár Bulgarian Aerobic Open patří již tradičně k velice dobře obsazeným závodům a své výkony zde přišly poměřit takové špičky jako je třeba Sara Moreno ze Španělska, juniorská mistryně Evropy a medailistka Světového poháru 2008, z mužů jmenujme Australana Kieran Gormana - vítěze letošního Suzuki World Cup.

Českou republiku reprezentovalo v kategorii seniorů a juniorů celkem 20 závodníků. V kategorii seniorek jednotlivkyň se výborně představila liberecká Andrea Cvachová, které se její semifinálová sestava povedla, bohužel, kvůli neuznané celé obtížnosti její známka na postup do finále nestačila. Andrea obsadila ale i tak velmi pěkné 11. místo. Vítězkou se stala podle očekávání jmenovaná Sára Moreno.

Mezi muži proběhly o medailové příčky velké boje, v nich se nakonec nejlépe prosadil Zamfir z Rumunska, který získal zlato. Igor Homolka obsadil v obrovské konkurenci 12. místo.

V kategorii seniorských trojic měla Česká republika poprvé zastoupení ve finále Světového poháru a to dokonce hned dvojí. Na 7. místě skončil tým z Brna a 8. místo obsadil tým ze Sport Aerobic Liberec ve složení A. Cvachová, M. Mrklasová a M. Burianová.
Obrovským úspěchem pro českou reprezentaci bylo finálové 4. místo juniorky Moniky Geržové ze Zlína, které medaile utekla jen o kousek. V této kategorii obsadila liberecká Kristýna Bernátová sedmnácté místo, Julie Ondová 20. a další Liberečanka Adéla Procházková 22. místo.

V kategorii trií se nejlépe umístil tým z ASC Zlín, který byl 7. a na 8. místě skončily reprezentantky z Liberce Nikola a Kateřina Wernerovy a Tereza Kočová.

Dalším velkým úspěchem bylo v juniorské kategorii group finálové 6. místo skupiny ze Zlína. Sport Aerobic Liberec ve složení K. Bernátová, T. Kočová, K. Wernerová, N. Wernerová, M. Pilnáčková a A. Procházková obsadil pěkné 8. místo.