Letošní ročník byl pro Sport Aerobic Liberec absolutně nejúspěšnější v jeho 21leté historii. Závodnicím se podařilo vybojovat celkem osmkrát zlato, osmkrát stříbro a šestkrát bronz a v mezinárodní konkurenci k tomu přibylo ještě zlato, dvě stříbra a bronz.
Absolutními vítězkami Czech Open se stala trojice ve složení Kristýna Bernátová, Tereza Kočová (obě SA Liberec) a Barbora Karlíková (ASC Zlín), kterým se nejen podařilo obhájit titul mistryň, ale také se staly vítězkami mezinárodního závodu.

Třetí byly medailové Šárka Dousková, Dita Hanzalová (obě SA Liberec) a Adéla Misárová (Pro Fitness Praha). V kategorii seniorských skupin na 2. místě skončila pětice ve složení Kristýna Bernátová, Dita Hanzalová, Tereza Kočová (všechny Liberec), Kudláčková (Corridoor Praha) a Misárová (Pro Fitness Praha). Mezi jednotlivkyněmi dospělých skončila na 2. místě do třetice Tereza Kočová, která obhájila titul vicemistryně ČR a na 3. místě byla Šárka Dousková.

V juniorské kategorii má Sport Aerobic Liberec novopečenou dvojnásobnou juniorskou mistryni Simonu Vykoukalovou, která postupovala do mezinárodního finále ze 3. místa. "Ve finále se dopustila dvou chyb u prvků obtížnosti a obsadila i tak pěkné finálové 9. místo," poznamenala trenérka Helena Niklová. Pro rok 2018 má Liberec i juniorskou vicemistryni, kterou se stala Markéta Kosejková. "Obsadila ve finále dokonce nejlepší umístění z českých závodnic, když byla osmá," podotkla trenérka Barbora Svatošová. V kategorii juniorských trojic se umístily Kosejková, Vykoukalová a Otevřelová na 2. místě a stejné umístění obsadily i v mezinárodní konkurenci.

Kategorie starších žákyň byla pro Liberec opět velice úspěšná, když získal titul ve třech kategoriích. Největším překvapením a úspěchem bylo vítězství Kateřiny Paulíkové, která si titul mezi jednotlivkyněmi vybojovala poprvé a dokonce se v mezinárodní konkurenci 57 závodnic umístila ve finále na skvělém 6. místě. Kateřina si další titul mistryň vybojovala i v kategorii trojic společně s Annou Bui a Annou Stejskalovou. V této kategorii bylo dalším velkým překvapením i 3. místo trojice Eliška Wollmannová, Alexandra Pjanková a Kristýna Strobachová.

V kategorii skupin se na bronzové pozici umístila pětice Lucie Rajtrová, Viktorka Lesáková, Kristýna Strobachová, Zuzana Bajerová a Nikola Veroňková. Třetí titul vybojoval dance aerobik tým ve složení Kateřina Paulíková, Anna Bui, Anna Stejskalová, Lucie Rajtrová, Viktorka Lesáková, Kristýna Strobachová, Zuzana Bajerová, Nikola Veroňková a Eliška Wollmannová. Na medailovém 3. místě pak byly v této kategorii další liberecké Alexandra Pjanková, Sandra Ondráčková, Sabina Gajancová, Šplíchalová Sára, Kareisová Lucie, Kaszubová Adéla, Vojtová Kristýna a Niesnerová Nela.

V kategorii mladších žákyň Liberecké mají bronz v kategorii skupin - Veronika Uchytilová, Sára Vacková, Tereza a Veronika Haškovy a Tereza Oberreiterová. V kategorii dance aerobiku dokonce braly stříbro, a to skupina spolu s Eliškou Bui, Anetou Kučabovou, Lálou Urválkovou a Eliškou Červinkovou.

V nejmladší kategorii dětí 6 - 8 let se podařilo mezi jednotlivkyněmi vybojovat zlatou medaili Anně Příplatové a stříbrnou Lence Ševčíkové. Obě dvě pak s Klaudií Karpetovou byly ještě stříbrné v kategorii trojic.

Trenérský tým ve složení Kateřina Wernerová, Kristýna Bernátová, Šárka Dousková, Simona Vykoukalová a Markéta Kosejková mohl být spokojený.