O víkendu 7. - 9. května se bude v Tipsport areně Liberec v hale míčových sportů konat Mistrovství České republiky 2010 v gymnastickém, step a team aerobiku ve všech věkových kategoriích.

Pořadatelem tohoto mistrovství je Česká Gymnastická federace a organizátorem je SPORT AEROBIC LIBEREC - oddíl gymnastického aerobiku z Aerobic centra na sídlišti Kunratická, který tímto navázal na úspěšnou organizaci velkolepých akcí (Corny Czech Aerobic Open 2008 a ME 2009), které se konaly v liberecké Tipsport areně.

Po pátečních trénincích se v sobotu závodníci jednotlivých klubů z celé republiky představí v kvalifikačních kolech v kategoriích mladších a starších žáků, juniorů a především v nejatraktivnější seniorské kategorii. Z této kvalifikace pak ti nejúspěšnější postoupí do nedělního finále, které bude probíhat již tradičně za přítomnosti kamer České televize. Po odpoledním finále budou vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií a uděleny tituly mistrů republiky pro letošní rok.

Dále budou uzavřeny nominace juniorů a seniorů pro MS 2010, které se bude konat ve dnech 15.- 20. června ve francouzském městě Rodéz, kde by měl mít i liberecký oddíl své zástupce jak mezi juniory, tak seniory.

V kategorii jednotlivkyň patří určitě k největším favoritkám mezi seniory několikanásobná mistryně republiky Andrea Cvachová a mezi juniorkami to budou také několikanásobné mistryně Kristýna Bernátová a Adéla Procházková, všechny ze Sport Aerobic Liberec.

Naděje mají liberecké i v kategorii trojic a skupin, především seniorské trio ve složení Cvachová, Mrklasová a Wernerová a také juniorská trojice Bernátová, Procházková a Wernerová.

Pod vedením trenérek Heleny Niklové a Barbory Svatošové bude o nominaci bojovat i juniorská skupina, která je mimo zmíněnou trojici doplněna ještě Pilnáčkovou, Čížkovou a Kočovou.