Sport Aerobic Liberec- oddíl aerobiku ze Sport Centra v Pavlovicích  a Aerobic Centra reprezentovalo celkem 48 závodníků a závodnic ve všech 5 věkových kategoriích. Početný trenérský tým odvedl skvělou práci- libereckým reprezentantkám se podařilo vybojovat celkem 19 medailových umístění a to 7x zlato, 7x stříbro a 5x bronz!

V seniorské kategorii se očekávaně na 1.místě na MČR umístil tým ve složení Kristýna Bernátová, Dita Hanzalová (obě Sport Aerobic Liberec) a Tereza Kudláčková (Corridoor Praha), který v mezinárodní konkurenci nestačil pouze na výkon mužského tria z Číny a získal tak stříbro. Tento tým nás bude reprezentovat na letošním ME, které se bude konat koncem května ve městě Baku v AZE, již koncem března odlétají na mezinárodní závod do Portugalska a již tento víkend budou ČR reprezentovat na další mezinárodní soutěži Slovak Open v Bratislavě. Mezi jednotlivkyněmi dospělých obsadila Dita Hanzalová 3. místo a hned za ní se na 4. místě umístila Šárka Dousková.

V juniorské kategorii byl velikým překvapením titul vicemistryně ČR 2019 v prestižní kategorii jednotlivkyň pro loňskou Mistryni ČR v žákovské kategorii- Kateřinu Paulíkovou. Kateřina soutěží letos v juniorech poprvé a tak se takový výsledek zatím ještě neočekával. Tím ale její úspěch zdaleka nekončí, jelikož společně s Anitou Rotheovou a Terezou Valentovou  získaly titul Mistryň ČR v kategorii trojic a podařilo se jim zvítězit i v mezinárodní konkurenci.

Boj o nominaci na mistroství Evropy

Tato trojice zároveň bojuje o nominaci na ME 2019 a tímto výsledkem a známkou 18,55b jsou zase o kousek blíž. V juniorské kategorii se bohužel nepodařilo prosadit zkušené reprezentantce, účastnici MS 2016, ME 2017, MS 2018 a mnohonásobné Mistryni ČR Markétě Kosejkové, která se po dlouhé nemoci bohužel nedostala zpět do závodní formy a tak bohužel o nominaci v jednotlivkyních zatím přichází.

Liberecké juniorské trojice pak obsadily na MČR i 4,.5. a 6. místo. Ještě jedna dvojnásobná zlatá jak pro MČR, tak pro Open patřila Sport Aerobic Liberec a to v kategorii juniorského dance týmu ve složení Šárka Dousková, Markéta Kosejková, Kateřina Paulíková, Anna Bui, Anna Steskalová, Alexandra Pjanková a Petra Kašparová-, které se stávají letošními Mistryněmi ČR v této kategorii.

V žákovských kategoriích máme dva nové chlapecké přírůstky Václava Vidnera a Matěje Ševčíka, kteří se předvedli jak v kategorii smíšených párů, tak v kategorii trojic. Matěj společně s Terezou Haškovou obsadili na MČR 1. místo a v mezinárodní konkurenci kategorie starších žáků obsadili 6.místo a Václav Vidner spolu s Veronikou Uchytilovou skončili na MČR mladších žáků na 2.místě a v mezinárodním závodě 4.

V kategorii mladších žákyň se na skvělém 3. místě na MČR umístila v konkurenci 36 závodnic Laura Urválková, která spolu s Eliškou Červinkovou a Anetou Kučabovou získala další bronz v kategorii trojic a do třetice si tato děvčata doplněná o Lucii Zavackou a Nikolu Rossior vybojovaly bronz v kategorii skupin gymnastického aerobiku. Zlato na MČR  a titul Mistryň ČR získal i liberecký dance tým a tento tým si odvezl i bronz v mezinárodní konkurenci. Zlatou medaili ještě získal team aerobic tým mladších žákyň ve složení Anežka Fořtová, Ellen Kozáková a Lucie Knapová.

Poslední kategorií jsou děti 6-8let, kde na MČR zvítězila trojice ve složení Petra Hrdličková, Liliana Kubínová a Leona Sitková, které braly stříbro i v mezinárodní soutěži a Liliana Kubínová ještě získala stříbrnou medaili v kategorii jednotlivkyň MČR.