„V celkovém pořadí za tento rok jsme získaly čtyřikrát zlato, čtyřikrát stříbro a třikrát bronz," pochlubila se liberecká trenérka Helena Niklová. V libereckém SC - Pavlovice se uskutečnilo 4. finálové kolo Poháru federací 2017, kterého se zúčastnilo přes 230 závodníků z České republiky a Slovenska. "Náš Sport Aerobic Liberec byl organizátorem ve spolupráci s Českou gymnastickou federací a projekt byl také podpořen Sportovním fondem města Liberec a Libereckým krajem," poznamenala trenéra Barbora Svatošová.

Za tento rok se staly absolutními vítězi v kategorii dospělých trio ve složení Kristýna Bernátová, Tereza Kočová (obě Sport Aerobic Liberec - SAL) a Barbora Karlíková (ASC Zlín), které zvítězily i ve 4. kole. V kategorii jednotlivkyň se na 3. celkovém a stejně i ve 4. kole umístila Tereza Kočová. Vítězkou této kategorie byla Anita Lamošová z Bratislavy.

V juniorské kategorii jednotlivkyň se na celkovém 2. místě umístila Markéta Kosejková a na 3. celkovém místě pak byla další liberecká závodnice Simona Vykoukalová. Stejné umístění měly i ve 4. kole. Obě také společně s Terezou Otevřelovou (ASC Zlín) zvítězily ve 4. kole v kategorii trojic.

Dalšími absolutními vítězkami za rok 2017 se staly starší žákyně v kategorii dance aerobiku, kde tým ve složení Kateřina Paulíková, Anna Bui, Anna Stejskalová, Viktorka Lesáková, Eliška Wollmannová, Veronika Šmídková, Kristýna Strobachová a Eliška Dastychová měl zlato i ve 4. kole.

Absolutní vítězství má Sport Aerobic Liberec také v kategorii mladších žákyň, a to opět v kategorii dance aerobiku. Vítězkami zároveň i 4. kola byly Lucie Rajtrová, Nikola Veroňková, Zuzana Bajerová, Veronika Uchytilová, Sára Rajtrová, Tereza Hašková, Lucie Kareisová a Sára Šplíchalová. Lucie Rajtrová získala v absolutním pořadí stříbro i v kategorii jednotlivkyň gymnastického aerobiku a společně s Nikolou Veroňkovou a Zuzanou Bajerovou mají celkové stříbro i v kategorii trojic.

Poslední absolutní vítězství mají trojice dětí 6 - 8 let Anna Příplatová, Lenka Ševčíková a Lucie Zavacká, které ve 4. kole získaly stříbro.