Reprezentantky Sport Aerobic centra Liberec se dostaly třikrát do finále Světového poháru v gymnastickém aerobiku. Za účasti reprezentantů z 15 zemí z celého světa dosáhla Česká republika historicky největšího úspěchu tím, že vybojovala pětkrát finálovou účast. Z těchto pěti účastí to bylo třikrát finále reprezentantek libereckého sportovního oddílu Sport Aerobic Liberec z Aerobic centra na sídlišti Kunratická.

V juniorské kategorii jednotlivkyň získaly nominaci Kristýna Bernátová a Adéla Procházková. „Nejlépe se v této kategorii umístila Adéla, která startovala ke konci 21 členného závodního pole a se známkou 18,2 b. a uznanou plnou obtížností obsadila vynikající 11. místo, kde ji od finále dělilo pouhých 0,25 b. Na výborném 13. místě skončila Kristýna, která získala 17,95 b. a také splnila celou obtížnost, ale měla nižší známku za artistik, kde se hodnotí umělecký dojem,“ sdělila trenérka Barbora Svatošová.

Obě děvčata soutěžila také v kategorii trojic, kde spolu s Nikolou Wernerovou do finále postupovaly ze 7. místa. Ve finále se nepodařilo splnit všechny prvky obtížnosti, a tak nakonec obsadily i přesto skvělé finálové 8. místo.

Dalšího výborného úspěchu dosáhla juniorská skupina ve složení Kristýna Bernátová, Adéla Procházková, Nikola Wernerová, Tereza Kočová, Markéta Pilnáčková a Lucie Čížková, která do finále postupovala dokonce z příčky šesté, ale stejně jako trio po neuznání jednoho z 10 prvků obtížnosti o jednu pozici ponížily a byly nakonec sedmé.

Poslední třetí finálovou účast vybojovalo seniorské trio ve složení Andrea Cvachová, Marta Mrklasová a Kateřina Wernerová, které do finále postoupily z 8. místa. Po perfektním finálovém výkonu se jim podařilo porazit řecké finálové trio z ME 2009 a se známkou 18,097 b. obsadily skvělé 7. místo.

„V kategorii jednotlivkyň Liberec zastupovala Andrea Cvachová, která sice celkově předvedla velice dobrý sportovní výkon, ale dopustila se větší chyby u jednoho z prvků obtížnosti a po srážce za neuznanou skupinu dynamické síly obsadila až 21. místo,“ uvedla trenérka Helena Niklová.