V Nitře se konalo 2. kolo šestého ročníku soutěže Pohár federací v gymnastickém aerobiku mezi Českou republikou a Slovenskem. Reprezentantkám libereckého oddílu Sport Aerobic Liberec z Aerobic Centra na sídlišti Kunratická se podařilo získat celkem jedenkrát zlato, třikrát stříbro a dvakrát bronz.

V seniorské kategorii Liberec nejlépe reprezentovalo trio ve složení Kateřina Wernerová, Nikola Wernerová a Tereza Kočová, které se známkou 18,02 bodů vybojovalo stříbrnou medaili. Přestože tato děvčata předvedla sestavu s nejvyšší obtížností, jejich celková známka nestačila na vítězné trio z klubu Olymp Bratislava.

Mezi seniorkami neměl Liberec své zastoupení v kategorii jednotlivkyň, a to konkrétně v zastoupení Andrei Cvachové a Kristýny Bernátové, které se ve stejném termínu úspěšně účastnily French Aerobic Open ve Francii. Zde společně se zlínskou Monikou Geržovou obsadily v kategorii trojic 4. místo.

Mezi juniorkami opět nezklamala a zlatou medaili získala talentovaná liberecká reprezentantka Adéla Procházková, která patří v současné době mezi špičku juniorské reprezentace v gymnastickém aerobiku. Adéla se připravuje také na soutěž v kategorii trojic, kde ovšem bohužel z důvodu zranění Terezy Šoltysové a Markéty Pilnáčkové nemohla startovat.

Další dvě medaile získal Liberec v kategorii starších žákyň. Trio ve složení Jana Fléglová, Barbora Danielková a Tereza Korábová vybojovalo cenné stříbro a tato děvčata si společně s Pavlou Štokovou, Nikolou Perglerovou a Terezou Krejčovou odvezla stejný kov i v kategorii skupin.

V nejmladší kategorii mladších žákyň se na 3. místě umístilo trio ve složení Karolína Rozkovcová, Veronika Smetaníková a Pavlína Hliněná a opět tato stejná děvčata společně se Simonou Vykoukalovou, Klárou Fáčkovou a Kateřinou Halamovou také vybojovala bronz v kategorii skupin.

V tomto pololetí čeká všechny liberecké závodnice ještě poslední soutěž s názvem Prázdninový pohár 2011, který za podpory Statutárního města Liberec a Libereckého kraje pořádají zítra v Aerobic centru na sídlišti Kunratická trenérky a rozhodčí Helena Niklová a Barbora Svatošová.

Tato soutěž je určena i pro děti, které nejsou členy Sport Aerobic Liberec.