Šestá žena Světového poháru a vítězka čtyř závodů Soukalová střílela čistě, rychle běžela a vyhrála před Veronikou Vítkovou. "Brala jsem to, že si to užiju a že to je doma a v areálu, kde nejvíc trénuju," řekla Soukalová novinářům.

Napínavý byl závod mužů. Moravec bojoval o triumf s Michalem Šlesingrem a vyhrál o deset vteřin díky přesné střelbě. "Ondrova střelba vstoje byla nádherná, to byl kulomet, tím si pomohl," řekl ČTK trenér Ondřej Rybář. "Ty terče padaly snad najednou," dodal Jan Matouš.

Úspěchy biatlonistů přilákaly do Jablonce rekordní návštěvu. Na střelnici v Břízkách a podél trati jich bylo kolem tisícovky. "Strašně se nám líbilo, kolik přišlo lidí, to nepamatujeme a vypovídá to o popularitě biatlonu," řekla Soukalová.

"Bylo narváno, nádhera," těšilo Matouše. Soukalová a Moravec byli dlouho v zajetí dětí a rozdávali podpisy. "Takový nápor fanoušků závodiště ještě nezažilo. Byl to výjimečný rok výsledkově a i v tomhle, že přišlo hodně lidí," řekl Rybář.

V sobotu dopoledne šampionát vyvrcholí netradičním supersprintem. Startuje v 9.15 hodin.

Mistrovství ČR v biatlonu v Jabloneci n.N. - rychlostní závod:

Muži (10 km): 1. Moravec 25:10,3 (0 tr. okruhů), 2. Šlesingr -10,8 (1), 3. Krčmář (všichni SKP Jablonec) -1:39,5 (2).
Ženy (7,5 km): 1. Soukalová (SG Jablonec) 24:20,6 (0), 2. Vítková -37,9 (1), 3. Landová (obě SKP Jablonec) -2:01,8 (2).