Mma je zkratka pro smíšená bojová umění (mix martial arts). Jedná se o komplexní bojové umění s prvky z jiu-jutsu, boxu, thai boxu a dalších.

Bojovníci mohou použít velkou škálu různých technik, ať jde o boj ve stoje či na zemi. V zápasech mma jsou daná pravidla, i když to někdy nevypadá. Zápas může skončit soupeřovým KO nebo tzv. „zaplácáním". Co to znamená? Nasadíte-li soupeři páku či škrcení, soupeř se zaplácáním vzdává.

Do zápasu ve váze do 70 kg nastoupil za MMA Liberec Jan Hájek a jeho soupeřem byl Jan Pálovčík z UFT Mladá Boleslav. Zápas byl vyhlášen na 3 kola po třech minutách. Jelikož byli zápasníci poprvé v ringu, byla upravena pravidla a některé techniky byly zakázány. Od samého začátku se do sebe oba borci pustili s velkou vervou a nasazením. Byly k vidění strhující momenty, divácká kulisa a napětí v sále byly stejně napjaté, jako samotní bojovníci. Do posledního okamžiku nebylo jasné, kdo bude vítězem.

Souboj byl velmi vyrovnaný a bojovníci si byli rovnocenní. Stačí málo – chvilka nepozornosti, špatně provedená technika či únava a zápas končí. Toto se však libereckému borci nestalo. Povedlo se nasadit soupeři páku na nohu (patovku) a ten byl nucen vzdát se.

Sál bouřil a Honza sklidil bouřlivý potlesk od diváků a pochvalu od trenérů.