Duel pod názvem Tipsport Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku se uskuteční na hřišti Ypsilonka u Liberce v úterý 19. května v 15 hodin v jamkovce o 150 000 korun a vítěz zápasu získá status nejlepšího českého profesionálního golfisty.

Je opravdu nejlepším hráčem ten, kdo vyhrál anketu Golfista roku? Lieser zvítězil v zatím posledním ročníku (2019) a Matuš v tom předchozím. Matuš má momentálně uhranou nejvyšší kartu na evropské soutěže a Lieser figuruje z českých hráčů na nejvyšším místě ve světovém žebříčku (571. pozice) a na startu ročníku mohl zabojovat i o olympijský start.

„Museli jsme zrušit plánovaný mezinárodní turnaj série Pro Golf Tour, který se měl právě v těchto dnech hrát na Ypsilonce. Přemýšleli jsme, zda dokážeme českému sportovnímu fanouškovi nabídnout něco ještě zajímavějšího a takováto výzva mezi dvěma našimi hvězdami by mohla zaujmout i širší sportovní veřejnost, nejen tu golfovou,“ myslí si Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Česká 1, která mač pořádá.

Diváci na místě jsou samozřejmě vítáni. Souboj poběží přímým přenosem pro Tipsport TV, YouTube a Facebook. Přenos budou přebírat i české sportovní kanály.

„Věříme, že nás čeká krásný souboj,“ dodal Pavel Krenk. Příznivci golfu by si tuto událost neměli nechat ujít.