Doslova křest ohněm zažili všichni, kdo absolvovali historicky první závod ve Snow Kajak Crossu v Herlíkovicích. Na startu netradiční adrenalinové show bylo celkem 17 závodníků, mezi nimi i řada profesionálních sportovců – skikrosař Tomáš Kraus, reprezentant v běhu na lyžích Dušan Kožíšek, vodní slalomář Vavřinec Hradílek, skokan na lyžích Roman Koudelka nebo doublekánoista Jaroslav Volf.

Ve finále se potkali Ladislav Maroul, kajakář - amatér Vladimír Fořt alias Břeh, extrémní kajakář Jan Hembera a vodní slalomář Vavřinec Hradílek.

Nejlíp si s tratí měřící víc než 500 metrů, převýšením 260 metrů, několika klopenými zatáčkami a 12metrovým bazénem v cíli, poradil Fořt. „Byl to premiérový ročník nejen pro Herlíkovice, ale taky pro mě. Důležité bylo udržet nervy na uzdě. Super byla ta rychlost, ty skoky mi ale daly zabrat. Jsem šťastný a pořádně to oslavím,“ neskrýval své dojetí úředník z Prahy a člen H2Omaniaks teamu.

Skikrosař Kraus vyhasl v semifinále, kde skončil na prvním nepostupovém místě. Běžec na lyžích Kožíšek musel včera dokonce absolvovat závod v závodě. Aby stihl start v Herlíkovicích, musel na mistrovství republiky v běhu na lyžích, které se dopoledne konalo v Harrachově, běžet pěkně rychle. „Taky autem jsem nejel úplně v souladu s dopravními předpisy,“ přiznává Kožíšek, který v kajaku seděl vůbec poprvé v životě. „Jen škoda, že jsem vypadl už v rozjezdových kolech. Chtěl jsem si to sjet víckrát,“ dodává s úsměvem na tváři. Z rozjezdu nepostoupil ani skokan Roman Koudelka.