V kategorii dospělých si opět zlato stejně jako v 1.kole odvezla trojice Kristýna Bernátová, Dita Hanzalová (obě Sport Aerobic Liberec) a Tereza Kudláčková (Corridoor Praha), které  s vysokou  známkou 20,477b potvrdily svou formu na ME 2019, které se bude konat již za 2 týdny v Baku v AZE. Do Baku je nominována také vítězná skupina ve složení Kristýna Bernátová, Tereza Kočová, Dita Hanzalová (Sport Aerobic Liberec), Tereza Kudláčková (Corridoor Praha) a Barbora Karlíková (GABK Otrokovice).

Tato skupina se zúčastní nejen ME, ale vrcholem letošní sezóny budou pro ně především Evropské hry, které se konají v červnu v Minsku v Bělorusku. Dita Hanzalová ještě obsadila se známkou 19,500b 2. místo v kategorii jednotlivkyň – stříbrná byla také i v 1.kole.

Mezi juniorkami dosáhla v kategorii jednotlivkyň obrovského úspěchu letošní vicemistryně ČR–liberecká  Kateřina Paulíková, která předvedla skvělý sportovní výkon, zvítězila v konkurenci 25 juniorek, kde porazila obě jednotlivkyně nominované na letošní ME  a odvezla si tak zlatou medaili. Kateřina bude reprezentovat ČR také na ME 2019 a to v kategorii trojic společně s Anitou Rotheovou a Terezou Valentovou z klubu Pro Fitness Praha. Tato trojice v Praze kvůli zranění Terezy Valentové bohužel nestartovala.

Trojice ve složení Anna Bui, Anna Stejskalová a Alexandra Pjanková předvedla oproti 1.kolu výrazně lepší soutěžní sestavu, která je vynesla na stupně vítězů a získaly stříbro. V juniorské kategorii vybojoval pro Sport Aerobic Liberec další  zlato dance aerobik tým ve složení Kateřina Paulíková, Šárka Dousková, Markéta Kosejková, Anna Bui, Anna Stejskalová, Petra Kašparová a Alexandra Pjanková. Druhý liberecký  dance tým skončil těsně pod stupni vítězů na 4.místě. Mezi jednotlivkyněmi pak byla 11. Alexandra Pjanková, 16. Anna Stejskalová, 17. Linda Kysilková, 18. Anna Bui a v kategorii trojic obsadil Liberec ještě 4. a 7.místo.

Vybojovali celkem 15 medailí

V žákovských kategoriích  se v kategorii jednotlivkyň starších žákyň nejlépe umístila na 17.místě Kristýna Strobachová a na  18. Lucie Rajtrová. Trojice Lucie Rajtrová, Kristýna Strobachová a Viktorka Lesáková skončily na 6. místě a druhá trojice  Tereza Hašková, Tereza Oberreiterová a Matěj Ševčík byli 11. Zlatou medaili získal i smíšený pár Tereza Hašková a Matěj Ševčík. Liberecký dance tým starších žákyň obsadil 4. místo. Zlato vybojovaly v kategorii team aerobiku ještě Kristýna Vojtová, Nela Niesnerová a Adéla Pytlounová.

Kategorie mladších žáků byla opět pro Liberec velice úspěšná, v kategorii jednotlivkyň se v konkurenci 61 závodnic výborně prosadila Veronika Uchytilová, která vybojovala stříbrnou medaili. V této kategorii se ještě na skvělém 8.místě umístila Laura Urválková a na 24.místě Lenka Ševčíková. Václav Vidner v kategorii jednotlivců obsadil bronzovou příčku a pak spolu s Veronikou Uchytilovou ve smíšených párech získali stříbro.

V kategorii mladších žákyň pak ještě získaly bronzovou medaili Eliška Bui, Anna Příplatová, Lenka Ševčíková, Veronika Hašková, Lucie Závacká, Aneta Kučabová, Eliška Červinková a Laura Urválková v kategorii dance týmů a stříbro také v kategorii skupin gymnastického aerobiku patřil Veronice Uchytilové, Veronice Haškové, Elišce Bui, Lence Ševčíkové a Anně Příplatové.

V nejmladší kategorii dětí 6-8 let Petra Hrdličková, Liliana Kubínová a Leona Sitková obsadily 2.místo.