Dvě vyhraná severočeská derby udržela liberecké stolní tenisty na samém vrcholu I. ligy. Všichni Liberečtí tak museli být spokojení, až na Josefa Medka, který prohrou přišel o pěknou šňůru vyhraných zápasů. Baník držel krok s domácími favority jen do čtyřher, které skončily smírně 1:1. Ve dvouhrách zcela dominovali liberečtí hráči, kteří nechtěli připustit žádné překvapení.

Most tentokrát nepodržela jednička týmu Vondra, která podlehla v pěti setech Macelovi i Jahodovi. Hostům se povedlo zásluhou Lukaščuka alespoň přerušit vítěznou sérii Medka, který neprohrál v řadě 24 dvouher. Na Ústí to sice Liberečtí moc neumí, ale vítězná série a domácí prostředí nabízely velmi vyrovnaný zápas. Po čtyřhrách a úvodní dvouhře prohrávali domácí 0:3 a hosté se dostali do výrazné psychické výhody.

SKST Liberec - Baník Most 10:4
Body: Macela 3, Jahoda
a Medek 2,5, Borůvka 2

Domácí však v této sezoně dokazují, že jsou velmi odolní a dokáží ve správnou chvíli zabrat, což se potvrdilo i v tomto utkání. Po dalších třech dvouhrách již byl stav vyrovnaný a i další vývoj naznačoval dobrou formu Liberce. Dobře hrající Borůvka s Macelou přidávali další body a liberecké vedení narůstalo. Nejlepší český kadetský reprezentant Seibert si spolu s Červeným v celém utkání nepřišli dokonce ani na jeden bod, což bylo rozhodujícím faktorem celého zápasu.

V závěrečné sérii Medek vyhrál v souboji jedniček obou týmů nad Kabelkou 12:10 v pátém setu a závěrečným bodem stvrdil výhru Jahoda.
Domácí si svou houževnatostí a bojovností zajistili již desátou výhru v soutěži a s pětibodovým náskokem přezimují před druhým Královým Dvorem.

„První polovina sezony nám vyšla nad očekávání skvěle. Deset vítězství a jediná porážka z prvního kola znamená vedení soutěže s komfortním náskokem pěti bodů. Pokud nepolevíme v tréninku a budeme dále předvádět soustředěný výkon, tak by nás play-off nemělo minout,“ zhodnotil polovinu soutěže spokojený kapitán Josef Medek.

SKST Liberec - Slavoj Ústí 10:6
Body: Medek, Jahoda a Macela 3, Borůvka 2/3