Děvčata si již vyzkoušela můstek na Ještědu na letních závodech Kontinentálního poháru v říjnu loňského roku. Po oba dny byla nejlepší Němka Ulrike Grässlerová, momentálně druhá v celkovém pořadí zimního Kontinentálního poháru. Nejlepší dívky dokázaly na podzim na umělé hmotě překonat na Ještědu hranici 100 metrů.

Nejlepší česká závodnice Michaela Doleželová (14 let) měla na těchto závodech svůj nejdelší skok 81,5 metru a skončila v prvním závodě na 26. místě. Její oddílová kolegyně ze Sokola Kozlovice Vladěna Pustková, v 16 letech nejzkušenější česká skokanka a v minulých letech česká jednička, obsadila v Liberci 29. příčku.

Dalšími členkami reprezentačního týmu skokanek jsou 14leté Lucie Míková z SK Ještěd Liberec, Johana Špačková z TJ Frenštát pod Radhoštěm a 12letá Natálie Dejmková z SK Ještěd. Trenérské žezlo převzal v létě po zakladateli ženského skoku u nás Pavlu Mikeskovi bývalý reprezentant Jaroslav Sakala, který je druhem matky své svěřenky Pustkové.

Ženy v této sezoně absolvovaly závody Kontinentálního závodu v Park City, Vancouveru,Schönwaldu/Schonachu, Baiersbronnu a zatím posledním byl ve středu závod v italském Toblachu. České reprezentantky na zámořských podnicích nestartovaly. V Evropě měly nejlepší výsledky Doleželová v Baiersbronnu (18. místo) a Pustková v Toblachu (20.). V Itálii také vybojovala za 30. místo svůj vůbec první bod Míková.

O medailových nadějích se samozřejmě v českém podání nedá na MS uvažovat, umístění do 15. místa by bylo velkým úspěchem. Prim v tomto mladém sportovním odvětví hrají Němky, ale na prvním místě Kontinentálního poháru je momentálně Američanka Lindsay Vanová s 482 body. Mezi nejlepšími v dosavadním celkovém hodnocení najdeme ještě zástupkyně Norska, Kanady, Rakouska, Slovinska, Švýcarska. Podceňovat nelze ani Italky, které teď doma obsadily první dvě místa. A překvapit může i Japonka Jamadová, jež se v říjnu v Liberci dostala v prvním závodě na stupně vítězů za druhé místo.

Z českých skokanek jsou v celkovém pořadí Kontinentálního poháru 38. Doleželová (19 bodů), 43. Pustková (11), a Míková se s jedním bodíkem dělí o 59. místo. Zítra a v neděli pokračuje Kontinentální pohár žen ve slovinském Ljubně, do MS pak jsou na programu ještě závody v Zakopaném a v norském Nottodenu.