Nejlepší závodníci SK karate Shotokan Liberec se zúčastnili soutěže v maďarské Budapešti. Jeden z nejlépe obsazených turnajů hostil 791 účastníků z 25 zemí, kteří zde poměřili síly před nadcházejícím mistrovstvím světa ve Španělsku. V této veliké konkurenci se Liberečtí neztratili a ze 144 klubů obsadili 43. místo.

Daniel Nevrkla obsadil 2. místo v kumite mladších žáků, Nikola Bartoňová byla třetí v kumite mladších žákyň. V bojích o třetí místo prohráli a bramborové medaile utržili Jaroslav Vlček, Michal Jahelka, Marek Lettl, Anna Harries.

„Naši závodníci předvedli vynikající výkony. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první soutěž podzimní sezony a forma se časuje směrem k mistrovství republiky v prosinci, byli jsme velmi překvapeni pěknými zápasy našich závodníků, kdy mnozí z nich prohráli až těsně před branou finále," potvrdila trenérka Petra Piskačová. „Potěšující bylo, že i v poměru s českými kluby jsme byli na třetím místě spolu s budějovickým Fight clubem a před námi byly české špičky TJ České Budějovice a Mates Brno. Velmi nás těší, že naši závodníci přijali cestu nejtěžší federace WKF, a že se zde dokáží prosadit, i když je to cesta mnohem složitější, než volí některé české kluby únikem do federací s menší konkurencí a kvalitou," dodal trenér Pavel Horňák.

Nyní všechny závodníky čekají mezinárodní turnaje v Plzni a Ústí nad Labem a několik soustředění a sparingcampů. Nadále probíhají nábory v ZŠ Barvířské vždy v pondělí, úterý a ve čtvrtek od 16 do 20 hodin .