Na nejprestižnější karatistické akci reprezentovalo oddíl pět závodníků. Jaroslav Vlček získal prvenství v kumite do 60 kg, Michal Jahelka byl v kumite do 60 kg třetí a ještě obsadil 5. místo v kumite bez rozdílu vah.

Další liberečtí karatisté Koštál, Lettl a Štěpán se neumístili. Přesto byli trenéři Petra Piskačová a Pavel Horňák s výsledky spokojeni. „Je trošku škoda vypadlých, z nichž většina prohrála o jeden bod. Jaroslav Vlček oslavil svůj triumf v kategorii do 60 kg. Cestu mu sice komplikovala chyba rozhodčích, kteří nezaregistrovali Járovu výhru v předchozím kole, ale nakonec se i přesto dokázal koncentrovat a v opakovaných zápasech svou kategorii vyhrál. Michal Jahelka také potvrdil svou formu, a to nejenom ve váze, ale i v bez rozdílu vah, kde mu medaile unikla pouze o kousek. Je škoda, že oba startují ve stejné kategorii,“ řekla Piskačová. Na soutěž byli vybráni pouze závodníci z nejužší speciální skupiny, která má v současné době sedm členů. Jedná se o skupinu s individuálním pojetím tréninků, vzniklou v minulém roce. „Cílem skupiny je, aby se závodníci prosazovali v dohledné době nejenom u nás, ale i na zahraniční scéně, a to v asociaci karate WKF, což je stále jediná federace, která podle nás má nejlepší karatisty ve světě. V jiných federacích bychom zřejmě zaznamenali mnoho titulů, ovšem s mnohem nižší hodnotou a úrovní závodníků,“ sdělil Horňák.

Trenéři předpokládají, že do pěti let by měla skupina čítat kolem 15 nejlepších. Mají z čeho vybírat vzhledem k mnoha talentovaným členům z řad mládeže. V současné době trénuje 100 členů z řad dětí a mládeže, z nichž třetina závodí na domácích soutěžích.