Včera byla na programu turnaje, kterého se účastní 100 hráčů a hráček z 10 zemí, dvě kola a trochu zamíchala pořadím na předních příčkách. V sedmém dějství na první šachovnici remizoval turnovský Kulhánek s hlavním favoritem Sivukem z Ukrajiny. Senior Přibyl z DP Holdia Praha porazil na druhé šachovnici s černými do té doby nejúspěšnější ženu, Polku Iwanowou.

Ve večerním osmém kole na sebe narazili šestibodoví lídři Vitaly Sivuk a Josef Přibyl. Ukrajinec s bílými figurami vyhrál a před posledním dějstvím vede se sedmi body. Dnes mu stačí k celkovému prvenství remíza s Karhánkem.

Pořadí nejlepších před sobotním závěrečným devátým kolem: 1. Sivuk (Ukr.) 7 bodů, 2. Přibyl (ČR/DP Holdia Praha) 6, 3. Kulhánek (ČR/Zikuda Turnov) 6, 4. Straka (ČR/ŠK Oaza Praha) 6, 5. Klecker (ČR/ŠK Oaza Praha) 6, 6. Bartoš (ČR/ŠK Litoměřice) 6, 7. Dambrauskas (Litva) 6, 8. Karhánek (ČR/VOKD Poruba) 6, 9. P. Kučera (ČR/1. Novoborský ŠK) 5,5, 10. Moehn (Něm./SC 1911 Grossroehrsdorf) 5,5, 11. Noordhoek (Niz./SV Promotie) 5,5.