„Jednání v Praze trvala přes čtyři hodiny, byla konstruktivní, ale hlasování jednoznačné nebylo. Většina klubů extraligy byla pro konec sezony, ale ne všechny,“ přiznal do telefonu šéf ústeckých extraligových volejbalistů Miroslav Přikryl při návratu z metropole.

„Vážnost situace v celé republice do určité míry přispěla k tomuto definitivnímu rozhodnutí. Pokud se aktuálně platná omezení a opatření vyplývající z nouzového stavu zmírní či úplně zruší, budeme hledat možnosti, jak především mládeži umožnit v nějakém soutěžním formátu využít zbývající čas v soutěžním období 2019/2020. Krajské či okresní soutěže jsou řízeny jednotlivými KVS a OVS a případná rozhodnutí těchto orgánů nemusí být identická a můžou reflektovat specifické místní podmínky. Zdraví hráčů, trenérů, rozhodčích, funkcionářů a dalších osob ve volejbalové komunitě je naší společnou prioritou,“ řekl po včerejším dopoledním jednání předseda svazu Marek Pakosta.

Na čem se správní rada tedy dohodla? Schválila ukončení všech soutěží volejbalu pro soutěžní období 2019/2020, potvrdila aktuální pořadí jednotlivých soutěží ke dni ukončení v soutěžním období 2019/2020 bez vyhlášení mistrů a uložila předsedovi sportovně technické komise připravit samostatný návrh řešící sestupy a postupy v jednotlivých soutěžích.

„Jasno bude do 23. března. Baráž nebude, nikdo by sestoupit neměl, ale rozhodne až komise,“ dodal ústecký manažer Přikryl.

„Veškeré tréninky na hale jsou zrušeny, povoleno mají trénovat pouze muži a ženy A týmu, jinak platí přísný zákaz jakéhokoliv vstupu na halu a na Duklu,“ stojí v oznámení libereckého klubu.