V Kategorii dětí do 40 kg Lightcontact nastoupil Patrik Záděra. V utkání s domácím němcem měl více přesných zásahů, ale na vítězství mu to nestačilo. „Mé obavy před turnajem se staly skutečností a německé závodníky bylo třeba přeboxovat rozdílem třídy,“ míní Škeřík o dvojím metru rozhodčích. V juniorské kategorii do 55 kg startoval starší bratr Petr Záděra, ten se do finále dostal přes anglického reprezentanta a ve finále podlehl rovněž domácímu zápasníkovi a obhájil loňské druhé místo. „Chuť si spravil v disciplíně Fullcontact, která se u nás v juniorských kategoriích nestartuje, titul získal nad Murphy Conorem ze Severního Irska,“ říká reprezentační kouč.

Tomáš Škeřík ve své disciplíně fullcontact do 75 kg ve čtvrtfinále porazil Shabani Milota z Kosova KO roundkickem na žebra, která mu zlomil. V semifinále porazil loňského mistra světa René Teubera. Do finále nastoupil s rozbitou nohou a nataženým ramenním svalem. „Domácí borec Eduard Rissling vyhrál první kolo, ve druhém už začal mít navrch Tomáš, ale rozhodčí ho začal po uklouznutí počítat a ovlivnil výsledek utkání. Třetí kolo jasně pro nás, ale tušili jsme, že na domácího to stačit nebude,“ líčí finálový boj reprezentační trenér. Tomáš Škeřík tak přivezl stříbro s hořkostí porážky.
Dvojnásobný mistr světa Jan Fendrich pomýšlel na dvě zlaté. Ve fullcontactu své poslání splnil rozdílem třídy v konkurenci jedenácti zápasníků, ve čtvrtfinále porazil Sebastiana Scherleho z Německa, v semifinále porazil loňského mistra světa Ruairi Stewarta, kterého poslal dvakrát na zem a titul si pohlídal s nigérijským reprezentantem Oppaje Ibukum Seun.

Z disciplíny K1 si veze bronz, v semifinále vyprovodil Alexandera Streckera a v semifinále nestačil fyzicky Lichaelovi Hassein Hayatimu z Iránu. „Pořadatel zvolil nešťastné rozvržení disciplín. Honza tři dny čekal na svá utkání a pak měl všechny vyřazovací boje v jeden den. Na této úrovni se nedá odboxovat čtyři těžká utkání v jeden den. Hlava chtěla, ale tělo už nešlo,“ uvědomuje si Škeřík.

„V očekávání jsem byl u Martiny Müllerové, která na svůj velký triumf čekala. Martina přijela velmi dobře takticky připravena a přivezla dabl pro českou republiku,“ uvádí Škeřík. Ve fullcontactu šla pro zlatou medaili přes Floru Okebugwu z Nigérie, druhou vicemistryni světa 2010 Terrie Schauer z Kanady a ve finále před limitem porazila Nouhi Hadiseh z Iránu. Zlatou vyválčila i ve své oblíbené disciplíně K1 kde vybojovala dvě utkání.

Pátou a šestou zlatou medaili pro Iron fighters vyválčil Petr Kareš, rovněž v disciplnách Fullcontact a K1, ve váze do 90 kg. „Petr se konečně našel a pustil svůj fyzický potenciál naplno. Své soupeře přejel, jak parní válec,“ míní hlavní trenér českého nároďáku. Postupně to odnesli Philipp Grieble z Německa, Mehran Cheriki z Iránu, před limitem pak porazil Romana Troshyna z Ukrajiny (vítěz světového poháru v boxu 2002) a Christiana Jägera z Německa.

„Šest zlatých medailí je neskutečný úspěch pro tak malý klub, jaký je ten náš. Doufám, že to přitáhne k tomuto krásnému sportu nové tváře, které se budou moci o tyto naše úspěchy podělit a v budoucnu je i získávat. Za měsíc nás čeká mistrovství Evropy ve Vídni, takže nemáme moc času na regeneraci a udržení formy. Naši fanoušci budou očekávat minimálně stejný úspěch, ale chci upozornit, že to bude jiná asociace, kam přijedou jiné státy a jsou jiná pravidla a bodování a ještě k tomu jsou utkání tak vyrovnaná, že můžeme jet po prvních kolech domů. Chce to i hodně toho štěstí a pokory,“ dodal trenér úspěšného týmu České republiky Alois Škeřík.