Bleskový vstup do utkání a povedená první perioda, kterou vyhráli liberečtí o pět branek, byla do velké míry rozhodující prvek celého utkání. Nejprve se dvakrát prosadila útočná formace ve složení Wiener, Ferdan a Valeš. Úspěšný start dokonal Baudisch, který v čase 04:33 zvýšil už na 3:0. V celé první třetině Liberec dominoval a domácímu týmu dovolil pouze 1 střelu na bránu. Poslední dvě branky vsítila dvojice Světlík a Šoltys proměňující fantastickou akci v poslední vteřině.

„Povedl se nám uskutečnit náš plán, který byl vletět do zápasu a dát v první třetině co nejvíce gólů. Pak jsme chtěli vedení kontrolovat, což se nám za stavu 6:0, přes zlepšený výkon domácích, poměrně dařilo,“ pochvaloval si Zdeněk Skružný, trenér FBC Liberec.

Druhá dvacetiminutovka nabídla hned zkraje přesilovou hru pro hostující tým. Speciální komando výhodu zužitkovalo a zvýšilo už na 6:0. Ve zbytku druhé třetině se toho mnoho zajímavého nestalo. Liberečtí často hrozili, ale své šance proměnit nedokázali. Konec periody orámovala přesilovka pro SKV.

Přenesenou výhodu se nepodařilo proměnit a proto přišel pro domácí poslední trest. Kanonýr Valeš, šťastně prostřelil brankáře Musila. 7:0! Liberecká lavička v poslední části zápasu začala více chybovat, a i kvůli tomu nedokázal brankář Chlad vychytat čisté konto. Jediné dva zásahy, které nedokázal lapit byly z hole Klápy a Kopecký. Domácím ke výraznějšímu snížení nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře, a proto si Liberec zaslouženě došel pro první tři body v sezoně.

„Chtěli jsme začít aktivně, což se nám dařilo. První třetinu jsme vyhráli 5:0 a dominovali. Až pak Vinohrady zvýšily tlak, presovaly nás a trošku se nám vyrovnaly. Škoda, že jsme nepřidali další branky, ale zápas jsme měli pod kontrolou a výsledek odpovídá obrazu hru,“ zdůraznil Jan Světlík, liberecký útočník.

Po vydařeném zápase si muži FBC Liberec zapsali první tři body a odlepili se ze dna tabulky. Do dalšího utkání nastoupí svěřenci Zdeňka Skružného v neděli, kdy nastoupí proti Tatranu Střešovice.