Šermíři Lokomotivy Liberec v akci

Liberec - Tři různé akce absolvovali šermíři Lokomotivy Liberec.

8.6.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Bartovský Ota

Ve francouzském Hénin-Beaumont se uskutečnilo Mistrovství Evropy v šermu veteránů, kterého se zúčastnili i šermíři z České republiky.

V nejpočetnější kategorii – kordu mužů 40 - 49 let, kde startovalo 225 účastníků ze čtyřiadvaceti zemí, šermoval i liberecký šermíř Marcel Fáber. Ve skupinové části tu svou vyhrál a byl do další soutěže nasazen jako č. 17. Po třech vítězných zápasech eliminace v systému KO se o postup do elitní šestnáctky utkal s výborným Francouzem Sreckim a po vyrovnaném boji mu podlehl těsným výsledkem 8:10. Obsadil tak vynikající 21. místo a nutno dodat, že podal jeden z nejlepších výkonů své sportovní kariéry.

Další šermíři liberecké Lokomotivy šermovali v polské Poznani, kde se konal Evropský šermířský festival mládeže.

Ve fleretu žaček se mezi 88 děvčaty umístila po dobrém výkonu 38. Němcová a 49. byla Havlíčková. V kategorii starších děvčat skončila Řičářová devatenáctá. V jedné z nejpočetnějších kategorií – fleretu žáků, kterých šermovalo 129, byl z Libereckých nejúspěšnější 36. Šimon a dále se umístili 64. Chaloupka a 71. Hak.

Třetí soutěží, které se o víkendu šermíři Lokomotivy Liberec zúčastnili, bylo finále Mistrovství republiky kadetů v šermu kordem, které uspořádala Dukla Olomouc. Body opravňující k účasti na turnaji měli Foršt ml., Šilhán a Plášil. Bohužel se tentokrát ani jeden z nich nepotkal s formou opravňující k účasti ve finále, a tak Foršt skončil devatenáctý, sedmnáctý Šilhán a nejdále se dostal Plášil, který ale v boji o osmičku velkým rozdílem prohrál. V soutěži družstev se jim rovněž nevedlo až tolik podle představ a umístili se čtvrtí.

O víkendu Lokomotiva Liberec připravila do své tělocvičny v Jablonecké ulici Mistrovství republiky seniorů v šermu fleretem a kordem. A to jak pro jednotlivce, tak i družstva. V sobotu 11. června se začíná od 9 hodin, v neděli 12. června pak od 10 hodin. Šermují ženy a muži.

8.6.2011 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 24. kola hokejové extraligy mezi týmy HC Dukla Jihlava a Bílí Tygři Liberec.
23

Sanitka. Ilustrační snímek.

Ženu srazilo ve Vratislavicích auto. I přes rychlou pomoc zraněním podlehla

Soud s Nečesaným začne v lednu. Obviněná je i jeho manželka

Liberec – Odcházející ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný stane před soudem v lednu příštího roku.

Zloděj vyloupil školní jídelnu. Ukradl víno a peugeot

Frýdlant – Neznámý zloděj se v polovině listopadu vloupal do školní jídelny ve Frýdlantě.

OBRAZEM: Sychrovskou pohádku si všichni užili

Sychrov – Pohádkové prohlídky dělají na Sychrově od roku 2002, pro děti hrají třikrát do roka vždy v dubnu, kolem říjnových svátků a v listopadu.

Dobiášovou ulicí se rozezněly ráno sirény. Auto srazilo nezletilou osobu

Liberec – V úterý ráno došlo ke střetu osobního automobilu s nezletilou osobou a na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.