V boji o titul na 3x3 minuty prohrával před poslední třetinou s domácím Kacvinským již 7:10. V poslední části však zvýšeným úsilím a lepší taktikou výsledek otočil, zvítězil 15:10 a stal se tak vítězem nejen celé soutěže, ale i seriálu mistrovských turnajů a vybojoval titul Mistr ČR a zvítězil i v Českém poháru.

Dalšími reprezentanty Liberce byli i na 8. místě Jan Honzek a 9. Jáchym Novák. Tito tři pak nastoupili do soutěže družstev, kde měli v 1. kole volný los. V dalším kole se utkali s domácím USK Praha, který porazili a postoupili tak do finále proti vynikajícímu družstvu Sokola Brno. Před nástupem posledních šermířů vedlo Brno již 40:27 a Libereckým se tak úspěch vzdálil do roviny teorie. Poslední za Liberec nastoupil Klemm, který fantastickým výkonem ztrátu prakticky dotáhl, ale dostal se do časové tísně, a tak naše družstvo po tomto strhujícím boji prohrálo 43:45 a získalo stříbrné medaile.

Do soutěže juniorek nastoupila za Liberec Anežka Řičářová, která se umístila na dobrém 12. místě.

V Karlových Varech, kde probíhala finálová soutěž v šermu kadetů kordem, Liberečtí již tak úspěšní nebyli a mezi nejlepší se neprobojovali, když Jindřich Šilhán byl 14. a Ladislav Berčo sedmnáctý. V družstvech doplněni o nováčka Federica Zuliana skončili pátí.

Třetím turnajem, kterého se mladí liberečtí šermíři zúčastnili, byl šermířský festival v polské Poznani. Tam se v kategorii žáků narozených 1998/99 zúčastnili v šermu fleretem Václav Hak, který byl 43. a Matěj Chaloupka skončil na 45. místě.