Po prohře 4:9 v Praze - Chodově hostili florbalisté FBC Liberec dalšího soupeře z metropole a proti úřadujícím šampionům republiky a nedávným finalistům Poháru mistrů evropských zemí ze Střešovic jim nikdo nedával šanci. V 8. kole extraligy se však v hale Dukly Liberec zrodil dosud nejsenzačnější výsledek letošního ročníku.

Liberečtí po heroickém výkonu porazili Tatran Střešovice 4:3! Liberci v tomto utkání scházel kapitán týmu Lukáš Nesměrák. Hráče v černých dresech ale jakoby tato ztráta úzce semkla.

Rozhodující gól dal v 56. minutě Jan Král. FBC Liberec přesto zůstává v tabulce na předposledním 11. místě, Střešovice jsou druhé za Vítkovicemi.

Klíčovým momentem, kromě vítězné branky Jana Krále, bylo vyrovnání Davida Ježka minutu před druhou sirénou. Do třetí části tak vstupovali za stavu 2:2, což Libereckým vlilo novou krev do žil.

Průběh zápasu byl jako na houpačce. Liberec po I. třetině vedl 1:0, hosté potom otočili na 1:2 a v 41. minutě už to zase bylo 3:2. Na vyrovnávací gól Pražanů nakonec odpověděl zmíněný Jan Král.

V brance Liberce předvedl velmi dobrý výkon Jan Urban, který se velkou měrou podílel na výhře domácích. V obraně mezi všemi výborně hrajícími beky vyčníval zkušený David Derka, který několikrát předvedl klíčový zákrok. V útoku pak velmi mile překvapoval Prokop Ferdan, jenž se nestyděl hrát s balonkem a na hřišti působil velmi uvolněně. Asistent trenéra FBC Liberec Jan Jánský neskrýval nadšení: „Jsme velmi hrdí na náš tým. Kdo před sezonou znal jména jako Urban, Ferdan a další? Je to pro nás impuls do další práce.“

FBC Liberec - Tatran Střešovice 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 18. Salát, 39. D. Ježek, 41. Klucho, 56. Jan Král - 27. Olšiak, 38. Fridrich, 44. Garčar. Střely: 26:33 (8:9, 10:13, 8:11). Rozhodčí: Furmánek, Šolc.