Jenže proti byl domácí kanonýr Jiří Vokoun, jenž vstřelil Libereckým všechny tři branky. "Soupeř byl produktivnější a zaslouženě zvítězil. My jsme měli k dispozici sedm obránců a jen jediného klasického útočníka," uvedl kapitán Liberce Pavel Bína.

Mělník - Zlej se(n) Liberec 3:1 (1:0)
Domácí do vysoce prestižního zápasu vlétli jako uragán a minuty hosty svírali. Liberec úvod přečkal, ale své dobře vykombinované akce nezakončoval přesně, zato domácí jednu do poločasu proměnili. Po změně stran se dostal Liberec několikrát do šancí, ale po hrubce Žočka v rozehrávce bylo 2:0. Hosté měli nápor, Benek dvakrát trefil tyč, jenže po trestném kopu přišel rychlý brejk domácích a dva útočníky jednoho obránce přelstili na 3:0. Zlej se(n) zkusil ještě power-play, ze které opět jednou zvolnila tyč a 15 vteřin před koncem konečně alespoň čestný úspěch. "Vzhledem k složení týmu jsme podali dobrý výkon. Nyní se v soutěži budeme snažit udržet druhé místo, ze čtyř zápasů ale dvakrát pojedeme ven, takže nic lehkého," dodal Bína.

Branky: 15., 31. a 35. Vokoun – 40. Vlach. Liberec: Vogt – Bína, Bohata, Vodička, Krasnický, Vlach, Horáček, Žoček, Benek.