„Bojovali jsme, bylo to vyrovnané a dramatické utkání, pěkné pro diváky, ale bohužel jsme opět v tie-breaku prohráli,“ řekl Libor Gálík, trenér VK Dukla Liberec.

Podobný názor měla i kapitánka hostujícího celku Nikola Kvapilová. „K vidění byl pěkný zápas, bohužel jsme prohrály další tiebreak. Smůla nás pronásleduje dále,“ uvedla nejvíce bodující hráčka poražených univerzálka Nikola Kvapilová, která nasbírala nasbírala 21 bodů (45 % na útoku, 1 blok a 1 eso).

Ivona Marková, kapitánka brněnských Šelem, označila střetnutí za infarktové. "Jsem ráda, že po třetím nevydařeném setu jsme se zvedly a dotáhly to do tie-breaku. Těší mě další výhra proti Liberci.“

„Oceňuji bojovnost, která nám pomohla vrátit se do utkání po dvou řekněme zpackaných setech a jsem rád, že jsme se z toho dokázali vyhrabat a našli recept, jak soupeře porazit. Cenné dva body,“ doplnil trenér domácích Ondřej Boula, v jehož týmu se vlastním fanouškům poprvé představila čerstvá posila Šelem - na postu univerzálky nastoupila Anna Šotkovská, donedávna ještě hráčka Liberce.

Už v sobotu se liberecká parta představí na extraligové scéně opět, když od 16.00 přivítá v české nejvyšší soutěži premiérově účinkující ukrajinské družstvo Dnipro.

Dohrávka 12. kola extraligy volejbalistek:

Šelmy Brno – Dukla Liberec 3:2 (25, -11, -19, 19, 11)
Rozhodčí: Z. Grabovský, M. Hladišová. Diváků: 200.
Šelmy Brno: Dubianska, Kyrychenko, Marková, Šotkovská, Pluhařová, Širůčková libero Chevalierová - Beránková, Benediktová, Mokrá, Kozubíková, Podhrázká.
Dukla Liberec: Frankevych, Blažková, Kvapilová, Šulcová, Nečasová, Lyklema, libero Kolářová - Kohoutová, Deisl.