Devatenáctka porazila Spartu přesvědčivě 5:1, zato se Slavií odehrála vyrovnanější partii. Nakonec ale sešívané zdolala 6:5.

Starší kategorie obsadila páté místo se ziskem 30 bodů. Účast na Final Four jí utekl jen těsně.

„Velmi dobrá konfrontace s pražskými S. Se Spartou jsme předvedli velmi trpělivý a disciplinovaný výkon. Naše hra vycházela z tlaku na soupeře a dobře organizované obrany,“ chválil své svěřence trenér Aleš Benek.

Natálie Nejedlová z SK Ještěd Liberec.
Natálie Nejedlová ovládla závody ve skoku na lyžích a severské kombinaci

„Sparta se často v utkání snažila o hru bez brankáře, kterou jsme velmi dobře ubránili a dokonce Dlaskyč (liberecký brankář – pozn. red.) vstřelil dvě hezké branky přes celé hřiště. Kluci si tento zápas za svůj výkon zasloužili vyhrát,“ zhodnotil duel se Spartou hrající trenér Benek.

„Utkání se Slavií byla reklama na futsal. Jednoznačně nejlepší utkání celé sezóny, které mělo naprosto všechno. Oba týmy se vysoko a celoplošně napadaly, střídaly se krásné akce na obou stranách a zejména poslední pětiminutovka zápasu byla šílená,“ netajil radost kouč Benek, který má z počínání svých svěřenců radost.

„Kluci si šli za vítězstvím a podařil se nám krásný obrat z 4:5 na konečných 6:5. Celý tým musím za tento poslední 7. turnaj v sezóně pochválit,“ dodal.

Roman Potočný (13) a Petar Musa už na jaře nebudou oblékat dres libereckého Slovanu.
Roman Potočný s Petarem Musou opouští Slovan

Sedmnáctka si ve svých střetnutích počínala ještě výrazněji. Spartu porazila 5:1 a Slavii deklasovala vysoko 16:0, přičemž hattrick zaznamenali Janouš, Zvěřina a Málek.

Mladší kategorie opanovala celou základní část a na začátku února ji čeká Final Four v Chomutově.

„Obě dvě utkání jsme naprosto ovládli a kluci potvrdili suverénní jízdu bez prohry celou sezónou. Sparta dlouho odolávala, ale naši hráči trpělivým tlakem a dobrým pohybem zaslouženě vyhráli o pět branek,“ potěšilo lodivoda Beneka.

Liberec porazil Spartu 6:2. Zakončující Libor Hudáček zaznamenal na ledě O2 arény hattrick.
Bílí Tygři vyloupili O2 arénu, Spartu sestřelil hattrickem Libor Hudáček

„Poslední zápas se Slavií před Final Four si kluci naprosto užili. Slavii jsme po celý zápas presovali a výsledek naší hry hovoří za vše. Padali krásné branky po hezkých akcích,“ usmívá se Benek, který už vyhlíží únorové Final Four.

„Kluky musím za tento turnaj pochválit a věřím, že svoji dominanci potvrdí i 9. února na Final Four v Chomutově. Tento tým má velký potenciál a od prvního kola si jdou za titulem. Je radost s nimi pracovat.“

„Na celkové hodnocení je ještě čas, ale už teď mohu říct, že to byla velmi dobrá sezóna,“ pochválil svůj tým kouč Aleš Benek.