Basketbalisté libereckých Kondorů udělali výhrou nad Jihlavskými další krok k záchraně v soutěži. Do konce play-out zbývá Kondorům odehrát ještě tři zápasy (8. dubna doma Šlapanice, 10. dubna do Šlapanic a doma 15. dubna VŠB Ostrava).

Kondoři hosty zaskočili svojí aktivní a agresivní hrou, na což nebyli připraveni. Dobrá hra tak dostala Kondory do vedení, které postupně navyšovali ve druhé čtvrtině. Nakonec z toho všeho snažení bylo devítibodové vedení v poločase. „Aktivita se nám vyplácela a kluci po celý zápas dokázali bojovat jako tým," chválil asistent trenéra Lukáš Bárta. Jenže po přestávce přišel liberecký útlum a hosté se střelecky chytli, takže snížili na tříbodový rozdíl. Od 21. minuty měl Liberec děsivou pětiminutovku, kterou prohrál 4:15. „Doslova jsme odešli. Naštěstí zafungovali naši veteráni, kteří dokázali vzít zodpovědnost na sebe a proměnit několik těžkých střel," potvrdil Bárta. Liberečtí pak dokázali úspěšně zastavovat největší zbraň hostů, a to byly nájezdy Číhy. Ten se již tolik neprosazoval a naopak domácí své příležitosti proměnili. Hodně směrem dozadu a pod vlastním košem pomáhal jindy střelec Kejmar. „Byl vzadu hodně platný a umocnil náš celkově dobrý a bojovný výkon," vyzvedl Kejmarův výkon Bárta. V závěru sice Kondoři nedávali lehké koše, ale při dobrém bránění si vedení pohlídali a zvládli bez větších potíží.

Body: Hojdar 16, Bím 14, Bartel 10, Němeček 9, Honzák 8, Jelínek 6, Obešlo 3, Mejstřík 2, Kejmar 1 Číha 14, Novák 11, Knetl 10. Fauly: 19:18, TH: 12/6:19/16, trojky: 11:7. Čtvrtiny: 15:15, 25:16, 12:19, 17:13.