Ve startovní listině bylo 69 závodníků z 15 zemí (včetně osmi Čechů), kteří po dvou tréninkových skocích absolvovali ještě tzv. PCR, což je provizorní závodní kolo, pro případ větru v den závodu.

„Skákalo se v ideálním počasí, na Ještědu bylo krásně a nefoukalo,“ těšilo výkonnou ředitelku organizačního výboru Kateřinu Nyčovou. „Již v pondělí absolvovali závodníci a trenéři v rámci volného dne mezi závody v Oberwiesenthalu a Liberci golfový turnaj na Ypsilonce. Celkově panuje velmi dobrá nálada a všichni jsou spokojeni.“

Včera odpoledne byla ještě na programu prohlídka běžecké trati ve Vesci. Dnes se začne na Ještědu zkušebním kolem skoku v 9 hodin, vlastní soutěž startuje v 10 hodin. Závod v běhu na kolečkových lyžích na 10 km Gundersenovou metodou má start ve Vesci v 17 hodin, slavnostní vyhlášení nejlepších je na programu v 17.45.

Ve Vesci ovšem dnes již ve 13.00 hodin začne bohatý sportovně–zábavný doprovodný program pro děti i dospělé, happening v rámci posledního dne prázdnin.
Bude plný soutěží, atrakcí, lze využít školu inline bruslení, zkusit inline slalom na dráze či jízdu v terénu na horských kolech Author. K dispozici bude půjčovna kol i inline bruslí, samozřejmostí je občerstvení, stánky firem, DJ atd. Vše zakončí od 18 hodin koncert skupiny Eddie Stoilow. Vstup na celý program i na závody FIS je zdarma.

Nejatraktivnější částí doprovodného programu budou veřejné závody inline pro příchozí (od 14.00 hodin pro děti od 6 do 15 let, od 15.00 pro dospělé) s hodnotnými cenami, např. kola Author a vybavení.

Pokud jde o letní FIS Grand Prix 2011, účastní se jí absolutní světová špička. První dva závody se konaly v německém Oberwiesenthalu a v čele seriálu je po nich německé trio Rydzek, Kircheisen, Frenzel. Z Čechů bodoval jen Dvořák, je zatím na 32. místě.

Ve včerejším skokanském PCR na Ještědu byl nejlepší Rakušan Bieler (131 m) před Francouzi Lamym Chappuisem a Laheurtem. Umístění dalších zajímavých závodníků: 4. Frenzel, 11. Kircheisen, 12. Spillane (USA), 14. Rydzek, 16. Dvořák, 21. Slavík, 23. Ryynänen (Fin.), 30. Demong (USA), 37. Vodseďálek.