Mezi mladšími žákyněmi nenašla Monika konkurenci a po dvou zlatých a bronzu z mistrovství republiky dokázala svoji bilanci ještě vylepšit. V reprezentačním dresu ji čeká už jen poslední mezinárodní turnaj sezony v Litvě.

Zástupci největšího krajského oddílu SKST Liberec sbírali medaile i v dalších kategoriích. Alexandru Rosu bral mezi mladšími žáky bronz. Bratr Moniky Martin vybojoval na sklonku dorostenecké kariéry jednu ze svých nejcennějších medailí - mezi jednotlivci dosáhl na bronz. Lepší než on byli jen reprezentanti Švýcarska, kteří se seřadili spolu s ním na stupních vítězů.

Zajímavostí je, že mu k postupu do semifinále dopomohla výhra nad oddílovým kolegou Michalem Blinkou, kterého zdolal 3:1. Ten si ale pro změnu pověsil stříbrnou placku na krk po soutěži družstev, když s Františkem Čamrem (TTC Elizza Praha) nestačili opět až ve finále na silné Švýcary.

Liberečtí stolní tenisté na VC Prahy.Zdroj: Deník / Miloslav Cihlář

„S výkony i výsledky jsem spokojen. Je skvělé, že i v takovéto konkurenci se dokážeme prosadit. Celkem se účastnilo 9 dětí z našeho klubu a i ti další předváděli to, na co mají. Všichni sehráli mnoho zápasů a to především se zahraničními hráči. Ještě před pár lety jsme odjížděli spokojeni s postupem ze skupiny, dnes patří naše mládež v hale k nejlepším a to je určitě důvod k radosti," těšilo trenéra Martina Protivu.

Nyní už se ale upínají pohledy na poslední významný turnaj v sezoně, který o víkendu hostí Ostrava. Zde budou bojovat o tituly bojovat družstva starších žáků a dorostenců a svá želízka v ohni má i Liberec.