Halíř byl činný i v létě, kdy v červenci vyhrál závod v lmenau a také pak závod ve Smržovce O pohár starosty. Velkou část času věnoval přestavbě saní. „S trenérem Jindrou Zemanem jsme u něj v dílně přestavovali saně. Změnili jsme na jeho mašinách prohnutí skluznic, těžiště, zkrátka saně mají teď jinou stavbu, aby jely rychleji. Jedu na první závod na nových, nevyzkoušených saních. Ty zkusím na tréninku a pokud to nebude to pravé, mám další variantu, že bych jel na vypůjčených saních od reprezentanta Kebery,“ řekl veterán.

„Letos bych chtěl ve všech závodech světového poháru skončit do 3. místa a popřípadě zaútočit na prvenství. Loni jsem byl ve světovém poháru druhý, takže bych chtěl obstát. Poprvé budu startovat ve vyšší věkové kategorii – nad 60 let,“ potvrdil. „Už se moc těším a jsem správně naladěn. Chtěl bych jet i na mistrovství světa v jedničkách, dvojkách i v mixech,“ dodal Halíř.

Veteráni mají druhý závod na začátku ledna v Altenbergu, v únoru ve Wintenbergu a Oberhofu, kde je i světový šampionát. Pátým podnikem bude v závěru února Königsee. Ve dnech 12. – 13. února bude ve Smržovce mezinárodní závod, v lednu okresní a krajský přebor a také regionální mistrovství a mistrovství republiky. „To jsou závody pro mladé, ale všech se zúčastním,“ přiznal místopředseda asociace saní a předseda trenérské rady.

Halíř jako reprezentační trenér pojede s Brožem do Königsee, kde pobudou od 28. prosince do 5. ledna. „Do 31. prosince tam bude výcvikový tábor pro všechny státy na nové dráze a pak se jede světový pohár, kde budou Lukáš a Antonín Brožovi, Matěj Kvíčala a Ondřej Hyman ze Smržovky, Miroslav Kudera z Jistebska a trenér Brož,“ uvedl trenér Halíř. Reprezentační družstvo již zasáhlo do závodů. V Innsbrucku byli Brožové šestnácti ve dvojkách a ve Winterrbergu dokonce čtrnácti. Nová dvojice Kvíčala – Kudera byla osmnáctá. „Je to hezký úspěch, dostat se do dvacítky,“ přiznal Halíř.