„Jelo se na dráze, která měla kvůli deštivému počasí klouzavý film, protože tři dny v kuse pršelo. Podmínky byly proto hrozné. Ale Ondra se s tím výborně vyrovnal, i když ve druhé jízdě trochu ztratil a a dojel celkově sedmnáctý. I tak je umístění velmi dobré," potvrdil liberecký trenér František Halíř.

„Tento víkend se v Oberhofu jede mistrovství Evropy a při neúčasti Kanady a USA bychom mohli dojet ještě výš," doplnil Halíř.

Ve dvojkách Lukáš a Antonín Brožovi vyhráli kvalifikaci Nationen Cup Doppel z patnácti dvojic a porazili v ní Rusy a Američany. „V hlavním závodě byli po první jízdě jedenáctí, s minimální ztrátou na 8. místo. Ve druhé jízdě měli kolizi před karuselem a nakonec byli dvacátí," sdělil trenér. Další dvojice Matěj Kvíčala Miroslav Kudrna měla s tratí problémy a spadla. „Se složitou dráhou měla mladá dvojice problémy, chybí jim zkušenosti," přiznal.

V Königsee se jela i družstva, ale juniorka Vendula Kotenová netrefila v cíli terč rukou (což se musí pro další start v družstvech), a tak zbylo pro český výběr jen 10. místo ze třinácti. „Ale musíme v družstvech dál pracovat, protože tato disciplína bude na olympiádě," doplnil František Halíř, který byl v Königsee spolu s dalším trenérem Jindřichem Zemanem.

Sáňkařští veteráni mají na programu 1. února závod Světového poháru ve Winterbergu. „Nyní předěláváme dvojky saně a ve Winterbergu je vyzkoušíme v akci. Zatím mám našlápnutou sezonu velmi dobře, tak bych to chtěl potvrdit. Pak bude ve dnech 14. 16. února Světový pohár v Oberhofu a také mistrovství světa veteránů," informoval liberecký Halíř.