„Letos je Světový pohár otevřen i pro ty, kteří se nedostanou na velké soutěže. Takže jejich účastí se zvýší konkurence ve všech kategoriích, a proto to byl dost těžký závod,“ sdělil veterán František Halíř z liberecké Dukly.

Právě pro Halíře ale dopadl úvodní závod dobře. Ve věkové kategorii 53 - 62 let skončil druhý, když vyhrál jeho letitý soupeř Kunze z Německa, ale nechal za sebou dalšího věčného konkurenta Klause. „Pro mě to byl nejlepší výsledek v Oberhofu, jaký jsem tu kdy jel,“ pochvaloval si spokojeně Halíř, kterému pořadatelé navíc předali bronzovou medaili za loňské umístění ve Světovém poháru. V bodovém zisku to znamená číslo 85.

Další závodník Dukly Liberec Radek Říha obsadil v kategorii 21 - 31 let třetí příčku (70 bodů), pátý dojel Jiří Bělucha z Ostravice. V kategorii 32 - 42 let skončil Richard Nietsche ze Smržovky pátý. Kvalitní bylo druhé místo Martiny Lukešové ze Smržovky, která jela v kategorii 32 - 42 let, Jitka Verešová (53 - 62 let) z LIAZ Jablonec dokonce vyhrála.

Pro české závodníky to byl tvrdý přechod z kolečkových saní rovnou na saně. „Jeli jsme dvě tréninkové jízdy a potom dvě finálové,“ přiblížil Halíř. „Jelo se navíc za deště a za umělého osvětlení. Dole jsme dosahovali 98kilometrové rychlosti. Pro nás to byl velmi dobrý začátek sezony,“ dodal veterán, který neponechal nic náhodě a pořídil si na další sezónu novou přilbu, štít a boty. „Navíc mám dobré i saně,“ doplnil.

Sáňkaře čekají další závody SP v Altenbergu, Oberhofu, Winterburgu, Königsee a opět Altenbergu.