Šampionát bude mít mezinárodní účast, neboť se uskuteční v rámci FIS Turné v severské kombinaci. Dopoledne se závodníci utkají na Ještědu ve skoku na můstku s umělou hmotou HS 134, odpoledne je čeká na kolečkových bruslích na asfaltovém okruhu ve Vesci 10 kilometrů. Na startu se objeví Miroslav Dvořák, Pavel Churavý, Tomáš Slavík, Aleš Vodseďálek.

Reprezentační družstvo se o víkendu vrátilo ze soustředění v norském Lillehammeru a trenér Luděk Šablatura si pochvaloval nejen jeho průběh, ale také zdravotní stav svých svěřenců a narůstající formu. Dvořákovi se z českých „kombiňáků“ dařilo nejvíce i v letní Grand Prix, v níž obsadil celkové 7. místo. V Liberci bude navíc obhajovat loňský titul, který vybojoval v Harrachově.

V Liberci se představí i zástupci dalších pěti zemí - Kazachstánu, Německa, Rakouska, Slovenska a Ukrajiny. Nejpočetnější, dvanáctičlennou výpravu z domácí scény vysílá Dukla Liberec, o polovinu méně LSK Lomnice nad Popelkou.

Časový pořad – skok Ještěd: 9 - 10.30 hodin oficiální trénink na HS 134 (2 skoky), 10.30 -11 hodin zkušební kolo, 11 - 12 hodin soutěžní kolo. Běh Vesec: 15.15 - 16.15 hodin oficiální trénink, 16.30 hodin závod na 10 km.