Michal Novotný jako 26., David Bakeš 23., Eva Samková skvěle čtvrtá (všichni Dukla Liberec) a Klára Koukalová z Vysokoškolského Sportovního Centra postoupila desátá. Ve finále juniorská reprezentantka, nejmladší z celého startovního pole žen, teprve sedmnáctiletá Eva Samková obsadila skvělou 5. příčku.

„Závod se pro ni vyvíjel podle připraveného scénáře. Nejprve s přehledem postoupila, společně s olympijskou vítězkou z Vancouveru Maelle Ricker, ze své čtvrtfinálové jízdy. V následné semifinálové jízdě však chybovala v technické pasáži po startu a dojela na třetí, nepostupové pozici. Nominovala se však do malého finále, ve kterém závodnice bojovali o 5. - 8. příčku v konečném pořadí. V malém finále si Eva spravila chuť a zvítězila o více než 20 metrů před soupeřkami.

Tento výsledek je o to významnější, že Eva, úřadující juniorská mistryně světa, bude bojovat o medaile ještě na třech následujících juniorských šampionátech,“ uvedl trenér Mark Jelinek. Úspěšní byli i další čeští závodníci. Michal Novotný zvítězil bezpečně ve své první jízdě. V té následující, čtvrtfinálové, však bezprostředně po startu chyboval a náskok soupeřů již nedokázal eliminovat.

Obsadil tak na tomto MS 15. příčku, což je pro tohoto dvojnásobného vítěze závodu Světového poháru jistě zklamáním, ale současně jeho nejlepším výsledkem na MS v jeho pestré sportovní kariéře. Klára Koukalová ve své 1. čtvrtfinálové jízdě bohužel upadla po kontaktu s jinou závodnicí a závod pro ni skončil jen několik sekund po startu …. i tak, především díky skvělé kvalifikaci, obsadila v konečném pořadí MS 15. příčku, což je i pro ni nejlepší výsledek na MS v SBX kariéře. Čtvrtý z českých účastníků SBX finálových jízd David Bakeš také nedokázal po chybě na začátku jízdy postoupit a skončil v celkovém pořadí na 29. příčce.

„Mistrovství bylo nejúspěšnější v historii závodů MS hned v několika aspektech. Největší počet startujících českých závodníků. Největší počet českých závodníků, kteří postoupili z kvalifikace do finálových rozjížděk. Hned tři nejlepší výsledky ve dvacetileté historii závodů MS – jedno 5. a dvě 15. místa. Zúročila se tak práce zkušeného a ověřeného realizačního týmu české SBX reprezentace, bez jehož přispění a pomoci by takové výsledky byly nepředstavitelné,“ dodal Jelinek.