Jsou to jen slova útěchy, nic jiného. Po předchozí porážce smekl před Slovanem pomyslný klobouk kouč Sparty Zdeněk Ščasný, tentokrát zase Liberecké velebil trenér Sigmy Václav Jílek.
„V první řadě musím pochválit soupeře. Všichni viděli, na jak kvalitní tým jsme narazili. Pro Liberec asi trochu kruté, pro nás obrovsky cenné vítězství,“ ocenil Jílek hru hostujícího týmu.

Liberečtí se prezentují pěkným kombinačním fotbalem, tři z pěti jarních zápasů ale prohráli a v tabulce klesli až na osmé místo. Kromě Zlína už je před nimi také Mladá Boleslav, hned za zády navíc mají svěřenci Zsolta Hornyáka (na snímku) právě Olomouc, která je devátá pouze vinou horšího skóre.

Je pochopitelné, že v týmu roste nervozita. „Utíkají nám maličkosti směrem dopředu i dozadu. Trpíme, protože nám chybí drobnosti a to ve fotbale nejde,“ prohlásil Hornyák a byl nezvykle konkrétní při kritice hráčů. Tři fotbalisté podle něj neodevzdali ani průměrný výkon – obránce Martin Koscelník, levé křídlo Jakub Pešek a také podrhrotový záložník Jan Sýkora, který v Liberci hostuje ze Slavie.

Kozák: Je to pořád dokola


Zlobil se i útočník a střelec jediné branky Slovanu Libor Kozák. „Je to pořád dokola. Ani jednou jsme na jaře nehráli špatně, ale máme tři porážky. Je nám to na nic. Spíš bych bral, kdybychom hráli hrozně a vydřeli výhru,“ citovaly jej sociální sítě Slovanu.

Paradoxní Slovan teď rozděluje fanoušky na dva tábory. Jedni už slovenského kouče Hornyáka odvolávají, druzí ho naopak chválí za předváděnou hru, kterou devalvují jen neproměněné šance a individuální chyby. Ostrá diskuse příznivců se rozeběhla na fanouškovských facebookových stránkách.

„Trenér za celou sezonu nedokázal nic udělat s tou střeleckou nemohoucností. Tohle jaro jsme porazili jen posledního a téměř posledního. Tohle jde za trenérem, doteď jsem se ho zastával, ale už mi došla trpělivost,“ napsal souhlasně Filip Hráský pod nekompromisním příspěvkem Filipa Galinata: „Hornyák ven“.

Další fanoušci se ale trenéra zastávali. “Hornyák je za mě výbornej. Soudnej, upřímnej, staví to nejlepší, co má. V 90 procentech zápasů jsme daleko lepší, trochu nám chybí štěstí,“ reagoval Jan Hubka.

Klíčový zápas se Zlínem

„Jezdím na každý zápas a skoro ve všech soupeře přehráváme. Prostě nám chybí jen kus štěstí. Hrajeme dobrý fotbal a teď je hlavně důležitá podpora nás fanoušků. O kluky vůbec strach nemám, všechno se obrátí k lepšímu,“ zůstával pozitivní Libor Vodička.

K lepšímu se Liberečtí mohou důrazně odpíchnout hned v sobotu odpoledne, kdy je čeká jeden z klíčových zápasů. Na domácím stadionu U Nisy přivítají šestý Zlín. A pokud uspějí, přiblíží se šestému místu na rozdíl dvou bodů. Porážka by naopak znamenala prakticky konec nadějí.

Slovan na podzim ve Zlíně vyhrál 1:0 díky překvapivé dalekonosné trefě Romana Potočného. Poměrně jasným favoritem bude i tentokrát, přestože je v horší než hostující Ševci. Zlín sice poslední zápasy vyhrál, na hracích plochách se ale paradoxně mnohem lepším dojmem prezentoval Liberec.
„Pokud nebudeme dávat góly a dělat individuální chyby, nemáme šanci se do šestky dostat. Ale rozhodně tam chceme. Budeme se rvát do poslední chvíle. Máme doma Zlín a další důležité zápasy před sebou,“ řekl Hornyák.